2026. február 26., csütörtök
MAGYAR LABDARÚGÁS

A Zalaegerszeg kifogta Dél-Amerikát

Már korábban beszámoltunk arról, hogy a Zalaegerszeg a nyáron szerződtetett brazil játékosok mellett a télen argentin fiatalokkal egészítette ki a keretét. A klub legújabb szerzeménye pedig Paraguayból érkezett, Fernando Vera a brazil Corinthiansból igazolt a Dunántúlra. A húszéves játékos a Zalaegerszeg történetének első paraguayi játékosa.
Andrés Jornet, a ZTE sportért felelős elnöke nem is rejtette véka alá örömét a védelem megerősítése miatt: „Új igazolásaink egy olyan stabil védelmi maghoz csatlakoznak, amelynek tagjai Várkonyi, Peraza és Akpe is. Mindhármukban komoly fejlődési lehetőségek rejlenek, és akár a válogatottszereplésre is esélyesek lehetnek. Ráadásul eddig is kiemelkedő szezont futnak. Új érkezőinkkel pedig csak erősödtünk, ígéretes jövő áll a teljes védelmünk előtt.”
A klub a dél-amerikai erősítésekkel szinte száguld a magyar bajnokságban. Az őszi bukdácsolást követően győzelmi sorozatuknak köszönhetően a táblázat első felében találták magukat, a közelmúltban legyőzték a Ferencvárost, és nem sok választotta el őket a Debrecen elleni sikertől sem. Szombaton pedig kifejezetten esélyes lesz a zalai csapat Miskolcon, főleg annak figyelembevételével, hogy a Diósgyőr stadionja már rég nem tartozik az ország bevehetetlen oroszlánbarlangjainak sorába.

A Ferencvárosra az örökrangadót és a mai nemzetközi kupamérkőzést követően vasárnap papíron könnyebb feladat vár, mivel a sereghajtó Kazincbarcika látogat el a Groupama Arénába. Ugyanakkor a közelmúltban már megtapasztalhattuk, hogy a bajnokcsapat pont azokon a mérkőzéseken szenved meg legjobban, amelyeken a győzelem kötelező a számára. A formaingadozásnak talán részben az is az oka, hogy a magyarszabály és a sűrű menetrend miatt Robbie Keane gyakori rotációra kényszerül a játékosállományban. A vezetőedző erről nyíltan beszélt az MTK elleni találkozót követően.
„Szinte az egész kezdőcsapatot kicseréltük a múlt heti, Ludogorec elleni mérkőzéshez képest, a sűrű program miatt erre szükség is volt. De készen álltunk az örökrangadóra, értékes győzelmet arattunk. Ha nem lenne a magyarszabály, időnként más lenne a kezdőnk, de szem előtt tartjuk ez azt ajánlást.”
A Paks zsinórban ötödik tétmeccsén is kikapott, ennek következtében Bognár György csapata minden reális esélyét elveszítette a bajnoki aranyra. A tolnaiak stratégája szemmel láthatóan nem omlott össze a kudarcsorozattól: „Szerintem kívülről is jól látni a vereségek okait: több új játékos érkezett, akiket próbálunk beépíteni a csapatba. Nagyon hiányoznak a sérültjeink, vannak, akik már játszanak, de még nincsenek jó állapotban, utol kell érniük magukat. A megoldás? A helyes önértékelés, a sok munka, és ha javul majd a játék, jönnek az eredmények is. Nem ez az első eset, hogy hullámvölgybe kerültünk, minden bajnokságban van ilyen periódus. Idővel kiegyenesedünk.”
A Paksnak nincs sok ideje az új játékosok tesztelgetésére, az eredmények alakulása folytán immár a negyedik, adott esetben még nemzetközi kupaszereplést érő hely is bizonytalanná vált. Szombaton pozíciója megőrzése érdekében mindenképpen nyernie kellene a tolnai csapatnak, ugyanakkor a Kisvárda hazai pályán komoly ellenfélnek bizonyul, így mindenképpen érdekes összecsapásra számíthatunk. Érdemes lesz odafigyelni a Győr–Újpest mérkőzésre is. A lilák megnyerték az utolsó két bajnokijukat, így a győri kirándulás ad majd választ a kérdésre, vajon tartós formajavulásról van szó, vagy csak tiszavirág-életű felemelkedésről a gödör mélyéről. 
A hétvége programja, péntek: Debrecen–MTK (20.15). Szombat: Kisvárda–Paks (14.30), Diósgyőr–Zalaegerszeg (17.00), Győr–Újpest (19.30). Vasárnap: Puskás Akadémia–Nyíregyháza (16.15.), Ferencváros–Kazincbarcika (18.45).

Magyar ember Magyar Szót érdemel

Nyitókép: MTI - A Zalaegerszeg legutóbb 1:1-es döntetlent játszott a Debrecennel