2024. május 9., csütörtök

Szomorú születésnap

Mészöly Géza, az Újpest szakvezetője vasárnap töltötte be 57. életévét, és tanítványai előtt ideális alkalom nyílt, hogy a Ferencváros legyőzésével kedveskedjenek mesterüknek. Jól is kezdtek a lilák, a zöld-fehérek az első percekben szemmel láthatóan zavarban voltak. Ám az idő múlásával egyre inkább kifejezésre jutott a két csapat közötti különbség. Az első félidő végén Varga két szép támadás végén is betalált, ezzel a szünetre kényelmes helyzetbe hozta a zöld-fehéreket.

A második játékrész elejét ismét nagy elánnal kezdték Mészöly kiválasztottjai, de Lončar gólja alaposan kedvüket szegte. Ekkor már a lilákért szurkolók egy része elkezdte elhagyni a nézőteret. A hajrában a cserként beállt Pešić duplázott, így összességében az Újpest hazai pályán katasztrofális vereséget szenvedett. A ferencvárosi szurkolók nem is hagyták ki a ziccert, és a Boldog születésnapot című dal többszöri eléneklésével „kedveskedtek” Mészölynek.

A Liverpool szerezte az idény első angol trófeáját, miután a ligakupa döntőjében gól nélküli döntetlent követően a hosszabbítás 118. percében Van Dijk fejesével legyőzte a Chelsea-t. Sokáig jól tartotta magát Madridban a Sevilla a spanyol bajnokság vasárnap esti rangadóján, ám a csereként beállt Modrić hatalmas gólt lőtt, ami elegendőnek bizonyult a találkozó megnyeréséhez. Németországban a dortmundi Borussia meglepetésre hazai pályán kapott ki a Hoffenheimtől, ugyanakkor Olaszországban az Inter a Lecce otthonában parádézott, és úgy is kilencpontos előnnyel vezeti a bajnokságot, hogy eggyel kevesebb találkozót játszott, mint a második helyezett Juventus.

Angol ligakupa, döntő: Chelsea–Liverpool 0:0, hosszabbítás után 0:1. Spanyol bajnokság, 26. forduló: Betis–Athletic Bilbao 3:1, Las Palmas–Osasuna 1:1, Real Madrid–Sevilla 1:0. Az élmezőny: Real Madrid 65, Barcelona 57, Girona 56 (–1), Atlético Madrid 52 pont stb. Német bajnokság, 23. forduló: Borussia (D)–Hoffenheim 2:3, Augsburg–Freiburg 2:1. Az élmezőny: Leverkusen 61, Bayern 53, Stuttgart 47, Borussia (D) 41, Leipzig 40 pont stb. Olasz bajnokság, 26. forduló: Lecce–Inter 0:4, Milan–Atalanta 1:1. Az élmezőny: Inter 66 (–1), Juventus 57, Milan 53, Bologna 48, Atalanta 46 pont stb. Francia bajnokság, 23. forduló: PSG–Rennes 1:1, Marseille–Montpellier 4:1. Az élmezőny: PSG 54, Brest 43, Monaco 41, Nice 40 pont stb. Magyar bajnokság, 22. forduló: Újpest–Ferencváros 0:5 (Varga 37. és 45., Lončar 65., Pešič 75. és 81.). Az élmezőny: Paks 46, Ferencváros 45 (–1), Fehérvár 39, Puskás Akadémia 34, Debrecen 32 pont stb.