2024. május 9., csütörtök

A Crvena zvezda alulmaradt a lipcseiekkel szemben

A Crvena zvezda 2:1-re kikapott Belgrádban a Leipzigtől a labdarúgó Bajnokok Ligája csoportkörében.
A vendégek már a 8. percben megszerezték a vezetést Xavi Simons révén. A szünet után a hazaiak igyekeztek egyenlíteni, nagy erőket mozgósitottak a gólért, a 77. percben azonban a németek egy ellentámadás után, Openda találatával 2:0-ra növelték az előnyt. A 81. percben Henrichs öngólt vétett, azzal alakult ki a 2:1-es végeredmény.
A Leipzig magyar válogatott játékosai nem léptek pályára Belgrádban: Willi Orbán sérült, míg Gulácsi Péter a cserepadon maradt.
Ennek a csoportnak a másik mérkőzésén a címvédő Manchester City 3:0-ra legyőzte Angliában a Young Boys csapatát.
Négy forduló után a Manchester Citynek 12, a Leipzignek 9, a Crvena zvezdának és a Young Boysnak pedig 1-1 pontja van.

Nyitókép: EPA-EFE/ANDREJ CUKIC