2024. május 20., hétfő
FÉRFI BL

A Barcelona a bronzérmes

A Magdeburg elleni elődöntőt hétméterespárbajban elbukó Barcelona a bronzcsatát nem bízta a véletlenre, a spanyol alakulat a félidőben már kilenc góllal vezetett, s végül hat találattal megverte a PSG együttesét. A címvédő győzelme egyetlen pillanatig sem forgott veszélyben, mintegy tíz perc alatt már háromgólos előnybe kerültek (9:6), a franciák mestere, Raul Gonzalez ugyan próbálta felrázni csapatát, időkérése azonban nem hozott eredményt, a Barca Aleix Gómez vezérletével megállíthatatlanul száguldott a harmadik hely megszerzése felé. A küzdelem a félidőt követően is egyoldalúan alakult, a PSG érdemben nem tudott hozzászólni az eredmény alakulásához, s a Barca fölényes győzelmet aratott.

A Barca fala ledönthetetlenül tornyosult a PSG előtt (Fotó: EHF)

A vasárnap esti fináléban a Magdeburg a Kielcével mérkőzött.

Férfi BL, elődöntő: Magdeburg–Barcelona 38:38 – hétméteresekkel: 2:1, Kielce–PSG 25:24. A 3. helyért: Barcelona–PSG 37:31.

Nyitókép: A Barca fala ledönthetetlenül tornyosult a PSG előtt (Fotó: EHF)