2024. május 9., csütörtök
NŐI U19-ES EB, MIOVENI

Dániával a harmadik címért

A magyar válogatott a házigazda felett aratott magbiztos győzelemmel bejutott a romániai Mioveniben rendezett női U19-es Európa-bajnokság döntőjébe. Szilágyi Zoltán együttese az első félidő során még csupán egy-két góllal vezetett, a szünetet követően viszont magasabb fokozatba kapcsolt, és nyolc találattal megnyerte a találkozót. A magyar lányok a sorozatban harmadik korosztályos Eb-aranyért tegnap este Dániával játszottak. A szerbeknek nem sikerült a vb-kvalifikáció megszerzése, miután a helyosztón 11 gólos vereséget szenvedtek Izlandtól.

A magyarok a románokat is „lejátszották” a pályáról (Fotó: Marius Ionescu)

Női U19-es Eb, rájátszás, a 13–16. helyért: Szerbia–Horvátország 31:26, Izland–Észak-Macedónia 35:29. A 9–12. helyért: Csehország–Hollandia 21:28, Németország–Norvégia 23:24. Az 5–8. helyért: Franciaország–Svájc 38:29, Svédország–Montenegró 30:28. Elődöntő: Magyarország–Románia 34:26, Portugália–Dánia 35:38. A 15. helyért: Észak-Macedónia–Horvátország 31:26. A 13. helyért: Izland–Szerbia 33:22. A 11. helyért: Németország–Csehország 36:22. A 9. helyért: Norvégia–Hollandia 13:27.

Nyitókép: A magyarok a románokat is „lejátszották” a pályáról (Fotó: Marius Ionescu)