Kedden délután jelentették be hivatalosan is, hogy Tomislav Sivić lett a TSC új vezetőedzője. A klub az idényben elért gyenge eredmények után váltott edzőt. Sivić a szezon végéig írt alá, olyan feltétellel, hogy ha bent tartja a csapatot a Szuperligában, akkor automatikusan meghosszabbítanák a szerződést.
A TSC Aréna sajtószobájában az 59 éves Tomislav Sivić magyarul is válaszolt a kérdéseinkre. A szabadkai szakember ugyanis jól beszéli nyelvünket. Elmondta, hogy ismeri a játékosokat, van, akivel már dolgozott is, illetve vannak olyanok is, akik az általa korábban irányított csapatokban játszottak. Elismerően szólt a klubról és a feltételekről, ám rámutatott arra is, hogy a jelenlegi helyzet nem a legjobb, ezen változtatni kell. Egyenként elbeszélgetett a játékosokkal, ebből következtet arra, hogy kit hogyan lehet motiválni, de kiemelte, hogy a csapatjátékon lesz a hangsúly. A taktikáról és a stratégiáról annyit elárult, hogy bátrabb hozzáállást tervez. A csapat a gyenge helyezés ellenére kevés gólt kapott, viszont az adott gólok száma is kevés. Az új vezetőedző szerint ez az egyik legfőbb gond, és ezen próbálnak majd változtatni.
Az új vezetőedző számos csapatot irányított már Szerbiában és Magyarországon, illetve más országokban is. A sokak számára már jól ismert szakember korábban a Novi Pazart, a pancsovai Železničart, a lučani Mladostot és a szabadkai Spartacust, továbbá a Kecskemétet, a Paksot, a Diósgyőrt és a Mezőkövesdet is irányította. A TSC az alapszakasz után mindössze egy ponttal előzi meg a kieső helyen álló a Mladostot és a niši Radničkit. A TSC Žarko Lazetić távozása után Dean Klafurić, Jovan Damjanović, Slavko Matić edzőkkel is próbálkozott, de mindegyikükkel szerződést bontottak.
A TSC az utolsó helyen lévő Napredakot fogadja vasárnap a TSC Arénában.
Nyitókép: Fotó: A stadionban Palágyi Szabolccsal, a TSC vezérigazgatójával



