2024. május 8., szerda
SZABADKAI SPORTHÍREK

Két bronzérem Szombathelyről

A Spartacus súlyemelői Szombathelyen a Tóth Géza-emlékversenyen léptek pódiumra a hétvégén. A szabadkai versenyzők mérlege két bronzérem, ugyanis Ördög Iván az U17-es, Mihajlo Šijak pedig az U20-as mezőnyben állhatott fel a dobogó harmadik fokára. Mindketten új egyéni csúcsot döntöttek, Ördög a 73 kilós mezőnyben 210 (98+112) kilóra, Šijak pedig a 102 kilós mezőnyben 259 (122+137) kilóra javította egyéni legjobbját. Aleksandar Saulić a szakítás után a 2. helyen állt, lökésben azonban a 130 kg-on három sikertelen kísérletet mutatott be, és helyezetlen maradt. A hétvégén az országos csapatbajnokság 1. fordulóját és a tartományi egyéni bajnokságot tartják Zomborban.

A Veterán Paraíjászklub versenyzői kiválóan szerepeltek Temerinben a szerbiai teremíjászkupán és országos bajnokságon. A fiatalabb pionírok mezőnyében Tóth Hunor a szerbiai kupát megnyerte, az országos bajnokságon ezüstérmet szerzett, Tóth Kiss Bence pedig az országos bajnokságon a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A veteránok között Gazdag László aranyérmet nyert a szerbiai kupán és az országos bajnokságon egyaránt, Konkoly Róbert pedig olimpiai íj kategóriában a szerbiai kupában ezüstéremmel térhetett haza. Pataki Zoltán a felnőttek mezőnyében a szerb kupában ezüstérmet nyert, az országos bajnokságon pedig bronzérmet szerzett.

Férfi kosárlabda, I. liga, 24. forduló: Joker–Spartacus 80:84, Sloga–OKK Beograd 82:70, Čačak–Zdravlje 92:61, Radnički–Mladost 79:70, Sloboda–Vojvodina 74:81, Novi Pazar–Versec 85:94, Tamiš–Metalac 97:95, Zlatibor–Dynamic 82:76. Az élcsoport: Vojvodina 44, Spartacus 43, Versec és Zlatibor 42 ponttal stb.
Kézilabda, férfi Szuper B liga, északi csoport, 18. forduló: Spartacus–Szivác 36:22, Kikinda–Hercegovac 38:22, Kolubara–Inđija 32:28, Vrbas–Sinđelić 42:26, Lavovi Bp–Crvenka 33:35, Su Lavovi–Radnički 31:19. Az élcsoport: Kolubara és Kikinda 29, Crvenka 28, Inđija 25, Spartacus 23 ponttal stb.