2024. április 30., kedd
SZABADKAI SPORTHÍREK

Nyolcadik hely az erős mezőnyben

A Spartacus kerékpározója, Perčić Márk az ifik mezőnyében a 8. helyen zárta Törökországban a kétnapos Velo Alanya elnevezésű nemzetközi versenyt, és ezért a Nemzetközi Kerékpáros-szövetség ranglistáján 18 pontot kapott. Első nap 6,3 km hosszúságú egyéni időfutamot tartottak, melyen Márk 27 másodperccel a győztes amerikai Artem Schmidt mögött a 9. helyen ért célba. Második nap 101 kilométeres országúti versenyen tekert a 17 csapatból érkezett 85 kerékpározó. Bukása ellenére Márk a 8. helyen ért célba, 6,33 perccel elmaradva az első helyen végzett Schmidt mögött.

A szabadkai kerékpározók két ezüstérmet nyertek Kraljevón a szerbiai kupa első állomásán. A két második hely Fábián Enikő és Vuk Trišić nevéhez fűződik, előbbi a serdülők 36 km-es távján, utóbbi pedig a fiatalabb serdülők 21 km-es távján ért másodikként célba.

Az Arkus-liga alsóházának 4. fordulójában a Spartacus kézilabdázói 31:23-as vereséget szenvedtek Kátyon a Jugović ellen. A többi eredmény: C. zvezda–Proleter 26:24, Obilić–Mokra Gora 35:28, a Železničar szabad volt. Az élcsoport: Proleter 12, C. zvezda 12, Jugović 10, … 6. Spartacus 8 ponttal stb. Felsőház: Vojvodina–Šamot 30:22, Partizan–Dinamo 28:26, Rudar–Dubočica 31:28, Metaloplastika–Radnički (K) 23:23. Az élcsoport: Vojvodina 14, Radnički 10, Partizan 10 ponttal stb.

A Spartacus kosárlabdázói 100:80 arányban legyőzték a zimonyi Boracot a II. liga felsőházi rájátszásának 7. fordulójában, és ezzel a Kék Galambok egy fordulóval a bajnokság vége előtt megszerezték a bajnoki címet. A többi eredmény: Mladost–Hercegovac 77:62, Čačak 94–Železničar 83:78, Pirot–Radnik 98:87. Az élcsoport: Spartacus 24, Čačak 94 23, Pirot 23 ponttal stb.

Kovács Anita, a Spartacus műkorcsolyázója interpretáció A kategóriában a 2. helyen végzett Újvidéken a Vajdaság-kupán. Ugyanebben a kategóriában Mina Vrcelj 4. lett.

A sétaerdei medencében tartották meg a Szabadka – 200 és több (Subotičkih 200 i više) elnevezésű úszóversenyt, melyen 14 klub 140 versenyzője szállt medencébe. A Spartacus úszói 14 aranyat, 17 ezüstöt és 13 bronzot nyertek, míg a Spartacus Prozivka versenyzői 9 arannyal, 5 ezüsttel és 2 bronzzal zárták a viadalt.

Szintén a sétaerdei medence adott otthont a veterán vízilabdázók 5. Mirko Vujković-emléktornájának, melyen a hagyományok szerint négy csapat (zombori Polet, Becse, Vojvodina, Spartacus) vett részt. A tornán az eredmény másodlagosnak számított, de azért jegyezzük meg, hogy az első helyet a Vojvodina szerezte meg, a Polet, a Becse és a Spartacus előtt.