2024. május 9., csütörtök
SZABADKAI SPORTHÍREK

Palicsi vitorlázók az emlékversenyen

A Palicsi Vitorlásklub tagjai február végén Pulán szálltak hajóba a 18. Zlatan Pačenković-emlékversenyen. A kiváló, vitorlázásra eszményi időben öt futamot tartottak, hármat a regatta első és kettőt a második napján. A horvátországi verseny felmérőt jelentett a 2024-es idény előtt, amely hagyományosan a május elsejei háromnapos regattával veszi kezdetét. A palicsi vitorlázók érmet ugyan nem szereztek az erős mezőnyt felvonultató versenyen, de az eredmények így is elégedettségre adnak okot, és azt mutatják, hogy a munka jó irányba halad. Az eredmények a következők: Dario Bešić, ILCA 6 hajóosztály, 5. hely; Nenad Zakić, ILCA 4, 9. hely; Molnár Bertalan, ILCA 4 hajóosztály, 19. hely; Anđela Drakulić, optimist hajóosztály, 70. hely; Marko Atić, optimist hajóosztály, 91. hely.

Belgrádban rendezték meg a pionír országos atlétikai bajnokságot, amelyen a Spartacust a 800 méteren induló Dajana Bašić Palković képviselte. A nagy iramú, minden helyért nagy harcot hozó futamban Dajana 250 méterrel a cél előtt gyújtotta be a rakétákat, és 2:24,60-as idővel – ami új egyéni csúcsa is egyben – megszerezte az első helyet. Dajana aranyérme a Spartacus atlétáinak ötödik érme volt a fedett pályás idényben, előtte ugyanis Darijo Bašić Palković a felnőttek között 800 méteren aranyat szerzett, Veljko Vasiljević az idősebb juniorok országos bajnokságán 3000 méteren arany-, 1500 méteren bronzérmet nyert, Elena Puškar pedig a fiatalabb juniorok legrangosabb hazai versenyén 800 méteren a dobogó második fokára állhatott fel.

A Palicsi Evezősklub 19 versenyzővel vett részt Nagybecskereken az országos ergométer-bajnokságon. Az erős mezőnyben a palicsiak két érmet nyertek, ugyanis Prágai Andrea a veteránok mezőnyében, a Katona Réka, Szerafima Szmirnova kettős pedig a pionírok mezőnyében szerzett ezüstérmet.

Kosárlabda, I. liga, 23. forduló: Spartacus–Novi Pazar 88:72, Dynamic–Sloga 96:76, Metalac–Zlatibor 83:90, Versec–Tamiš 99:76, Vojvodina–Joker 96:92, Zdravlje–Radnički 78:82, OKK Beograd–Čačak 88:101. Az élcsoport: Vojvodina 42, Spartacus 41, Versec 40, Zlatibor 40 ponttal stb.

Kézilabda, Szuper B liga, északi csoport, 17. forduló: Sinđelić–Spartacus 19:35, Radnički (O)–Kikinda 27:33, Crvenka–Su Lavovi 28:25, Szivác–Lavovi Bp 29:28, Inđija–Vrbas 29:34, Hercegovac–Kolubara 24:36. Az élcsoport: Kolubara 27, Kikinda 27, Crvenka 26, Inđija 25, Spartacus 21 ponttal.