2024. május 8., szerda
ÚSZÁS – RÖVID PÁLYÁS EB

Szabóé a második magyar érem

Szabó Szebasztián megszerezte a magyar válogatott második érmét a romániai Otopeniben zajló rövid pályás Európa-bajnokságon, miután csütörtök este második helyen ért célba az 50 méteres gyorsúszás fináléjában. A zentai úszó címvédőként állhatott rajthoz, a startja ezúttal is remekül sikerült, féltávnál negyedik helyen fordult, végül a francia Florent Manaudouval holtversenyben, 20,74 másodperces idővel csapott célba.

– Ennyit tudtam kihozni magamból, Proud nagyon jó időt úszott. Tegnap még azt gondoltam, meglehet az első hely, ma már ezzel is elégedett vagyok. Az olimpiáig komoly munka vár még ránk. Örülök, hogy folyamatosan sikerült javulni, különösen a táv második felén éreztem komoly előrelépést – nyilatkozta a döntőt követően Szabó Szebasztián.

A számot a brit Benjamin Proud 20,18-cal, új Európa-csúccsal nyerte meg, és mindössze két századdal maradt el az amerikai Caeleb Dressel világrekordjától.

A magyar küldöttség első érmét Késely Ajna szerezte, aki kedden este 8:18,73 perces idejével a harmadik helyen végzett a 800 méteres gyorsúszás döntőjében. Mögötte a negyedik helyen honfitársa, Flück Nóra ért célba, ő azonban már jócskán lemaradt a dobogósoktól.

Eredmények, férfiak, 50 gyors: 1. Benjamin Proud (Nagy-Britannia) 20,18 másodperc, 2. Szabó Szebasztián (Magyarország) és Florent Manaudou (Franciaország) 20,74. 50 m hát: 1. Mewen Tomac (Franciaország) 22,84 másodperc, 2. Ole Braunschweig (Németország) 23,00, 3. Lorenzo Mora (Olaszország) 23,10. 100 m pillangó: 1. Noe Ponti (Svájc) 48,47 másodperc, 2. Maxime Grousset (Franciaország) 49,00, 3. Jacob Peters (Nagy-Britannia) 49,98. 4×50 m vegyes váltó: 1. Olaszország 1:30,78 perc, 2. Nagy-Britannia 1:32,60, 3. Hollandia 1:33,03. Nők, 50 m gyors: 1. Michelle Coleman (Svédország) 23,52 másodperc, 2. Beryl Gastaldello (Franciaország) 23,71, 3. Julie Kepp Jensen (Dánia) 23,89. 100 mell: 1. Eneli Jefimova (Észtország) 1:03,21 perc, 2. Benedetta Pilato (Olaszország) 1:03,76, 3. Tes Schouten (Hollandia) 1:04,04. 800 m gyors: 1. Anastasiia Kirpichnikova (Franciaország) 8:08,48 perc, 2. Simona Quadarella (Olaszország) 8:14,83, 3. Késely Ajna 8:18,73, 4. Flück Nóra 8:26, 96. 200 m hát: 1. Medi Harris (Nagy-Britannia) 2:02,45 perc, 2. Katie Shanahan (Nagy-Britannia) 2:03,22, 3. Pauline Mahieu (Franciaország) 2:03,90. 200 m pillangó: 1. Angelina Köhler (Németország) 2:03,30 perc, 2. Helena Rosendahl Bach (Dánia) 2:03,86, 3. Lana Pudar (Bosznia-Hercegovina) 2:04,55.

Nyitókép: Szabó rajtjára ezúttal sem lehetett panasz (Fotó: MTI)