2024. május 19., vasárnap

Nina Šabić öt érme

A hétvégén Kostolacon rendezték meg a felnőtt női országos tornászbajnokságot abszolút kategóriában. Csapatban a Leona Prčić, Staša Rakić, Nina Šabić alkotta Spartacus bronzérmet nyert, egyéniben pedig Šabić összetettben, felemás korláton és gerendán arany-, ugrásban ezüstérmet szerzett.

A Spartacus-Železničar tagjai 11 érmet nyertek a kostolaci országos tornászliga döntőjében. A kettes kategóriában (8–10 évesek) Bakó Iván ugrásban 2., korláton a 3. helyen végzett, Nikša Vizin pedig lólengésben szerzett bronzérmet. A hármas kategóriában (11–12 évesek) a legsikeresebbnek Márton Erik bizonyult, aki öt érmet nyert, ugyanis talajon és korláton az 1., gyűrűn, ugrásban és nyújtón a 2. helyen végzett. Soltész Előd lólengésben az 1., korláton a 3. helyet szerezte meg, Herczeg Áron gyűrűn bronzérmes lett, Nánási Laudis Dragan pedig ugrásban a 4., nyújtón az 5. helyen végzett.

Aleksandar Štajnfeld, a Mija&Zorka Cselgáncsklub versenyzője két érmet nyert Zágrábban a 29. Lika Kupa nemzetközi versenyen, amelyen 9 ország 524 cselgáncsozója lépett tatamira. A szabadkai sportoló a 14 éven aluliak között megnyerte a tornát, a 16 év alatti kategóriában pedig ezüstérmet nyert.

Férfi kosárlabda, I. liga, 10. forduló: Sloboda–Spartacus 66:80, Sloga–Zlatibor 64:76, Tamiš–Dynamic 67:73, Novi Pazar–Metalac 84:85, Joker–Versec 90:82, Radnički (K)–Vojvodina 81:93, Čačak–Mladost 80:65, OKK Beograd–Zdravlje 108:93. Az élcsoport: Radnički 18, Versec 17, Vojvodina 16, … 6. Spartacus 15 ponttal stb. Női I. liga, 7. forduló: C. zvezda–Spartacus 77:57, Kraljevo–Duga 92:51, Partizan–Student 72:67, Novosadska ŽKA–Topolčanka 49:52, Vrbas–Sloga 53:44, Vojvodina–Art Basket 64:73. Az élcsoport: Art Basket 14, C. zvezda 13, Kraljevo 13, … 8. Topolčanka 9, … 10. Spartacus 8 ponttal stb.

Férfi kézilabda, Szuper B liga, északi csoport, 10. forduló: Spartacus–Su Lavovi 32:23, Kikinda–Lavovi Bp 33:27, Vrbas–Radnički (O) 36:28, Kolubara–Crvenka 25:25, Hercegovac–Szivác 27:27, Inđija–Sinđelić 27:24. Az élcsoport: Kikinda 18, Kolubara 17, Inđija 15, … 5. Spartacus 12 ponttal.