2025. május 6., kedd

Helyesbítés helyett

Pontosítások egy ragyogóan sikerült zentai tornával kapcsolatban

Mint azt a Sportvilágban olvashatták, a hétvégén Zentán minden tekintetben kitűnőre vizsgázott, nagyszabású nemzetközi női vízilabda-tornát rendeztek, amely riport kapcsán egy olvasónk néhány névre és más, az írásban megjelent adatra tett megjegyzést.

Elöljáróban meg kell állapítanunk, hogy a riporter – minden igyekezete ellenére – egy ekkora szabású tornán (mintegy 60 versenyző) a nevekkel kapcsolatban legtöbbször csak a hivatalos jegyzőkönyvekre hagyatkozhat. Esetünkben is így történt. De, nézzük sorjában:

1. A sajnálatos incidenssel zárult Taš 2000–Universitas bronzmérkőzésen valóban Hannauer Péter szegedi edző ugrott a vízbe, hogy szétválassza a civakodó feleket. A jegyzőkönyvben Vannaver vezetéknév állt (mi ezt írtuk be), tehát nem Wannaver, mint ahogy azt az olvasó tudta (s sem ő, sem mi nem tudhattuk, hogy az egyik összeakaszkodó játékos – a Szegedi Tudományegyetem lapjának, A Szegedi Egyetem OB I B-s jelentése szerint – nem Lengyel Dorottya, mint ahogy az a jegyzőkönyvben állt, hanem Lengyel Dominika).

2. Az említett jegyzőkönyvekben a torna legjobbja valahányszor Kövér Sárga Rékának van feltüntetve, s a hivatalos bemondó is mindannyiszor így nevezte. Más kérdés, hogy az egyébként Kövér Kis Rékát valószínűleg meg akarta tréfálni edzője, és amúgy diktálta be a nevét, de mivel a Szentes az utolsó pillanatban ugrott be, nem volt lehetőség (és szándék sem) átböngészni a hivatalos okmányaikat (reméljük, hogy a kedves olvasó a Sportski žurnal belgrádi sportnapilapba is telefonált, mert az ottani kurta jelentésben Hevér Sárgarépa néven szerepel).

3. A megjegyzések között szerepel, az is, hogy a betelefonáló szerint Drapos Beatrix lett a gólkirály. Nos, a famózus jegyzőkönyvek többszöri átvizsgálása után arra a megállapításra jutottunk, hogy Beatrixnak a döntőben tévesen írtak be három gólt, hiszen csak egyet szerzett. Ezt az írás szerzője is látta, de leellenőrizte a Zenta játékosaival is, akik megerősítették, hogy a Zenta négy góljából egyet Kincses Krisztina, egyet Velez Vörös Melinda és egyet Benák Izabella szerzett – Beatrixén kívül. Ha ezt vesszük alapul, meg azt, hogy a jegyzőkönyvek alapján Beatrix a szegedi Universitas ellen négy- a kecskeméti Villanó Fókák ellen pedig három gólt lőtt, a végösszeg nyolc találat, tőle pedig jobb volt a riportban feltüntetett Hegedűs Renáta, aki a Vračar ellen négyet, a Taš 2000 ellen hármat, a döntőben a Zenta ellen pedig kettő gólt ért el, tehát összesen kilencet. Ennek tudatában, reméljük, hogy a betelefonáló nem akarja elvitatni Hegedűs eredményességét, mint ahogy nem akarja a zentai lányok ügyességét sem megkérdőjelezni a döntőben. Mindezentúl – a jegyzőkönyv alapján – Drapos Beatrix kapta a serleget, amihez gratulálunk neki, hiszen kiválóan játszott!

4. S végül, az olvasónak teljesen igaza van az egyik képaláírással kapcsolatban, amelyben az áll, hogy Ujházi Attila fia a Szentesben véd. Nos, nem véd, hanem védett (jelenleg Székesfehérvárott edz), de ettől még valóban kiváló ismerősök dr. Tóth Gyula szentesi edzővel.

Reméljük, hogy a betelefonáló nem feltételezi, hogy rosszindulatú elírásokról van szó, mint ahogy mi sem feltételezzük, hogy megjegyzései rossz szándékúak. Ha ez így van, a jövőben nyugodtan bemutatkozhat, mert a Magyar Szó, ezen belül pedig a sportrovat, mindig szívesen hallgatta meg az írásokkal kapcsolatos megjegyzéseket, s ha tévedett, azt helyesbítéssel próbálta, és a jövőben is próbálja kijavítani.

Magyar ember Magyar Szót érdemel