Sokáig emlékezetes, szinte felejthetetlen meccset vívott egymással a Chelsea és a Liverpool a labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének visszavágóján, amelyet azután tartottak meg a londoni Stamford Bridge-en, hogy a múlt héten a liverpooli Anfield Roadon meglepetésnek számító, 3:1-es Chelsea-győzelem született.
Anelka (balról) bejövetelével megélénkült a Chelsea támadósora
A Vörösek már a hét elején jelezték, hogy nem fehér zászlóval vonulnak a birodalmi fővárosba, ám senki sem gondolta volna, hogy Rafael Benitez legényei a visszavágó két időszakában is igen közel lesznek ahhoz, hogy kiüssék a BL-ben ősriválisnak számító Kékeket, még akkor is, ha Guus Hiddink felállításából büntetés miatt hiányzott a csapatkapitány John Terry, hiszen a Liverpool is kapitány nélkül volt kénytelen kiállni, mert Steven Gerrard meg sérült volt. A 'Pool ígéretéhez híven óriási lendülettel és becsvággyal kezdte meg a meccset. A 13. percben Torres még kihagyott egy ordító helyzetet, de a 19. minutumban Fabio Aurelio már kibabrált Čehkapussal, s megvolt az áhított korai gól. Taktikázásnak azonban még ekkor sem volt helye, s ennek eredményeképp nem egész tíz percre rá újabb hidegzuhany érte a hazai szurkolókat, mivel egy kapu előtti tülekedésben Luis Medina Cantalejo spanyol játékvezető talán egy kicsit túl szigorúan büntetőt ítélt a vendégeknek, mert meglátása szerint az első meccs hőse, Ivanović lerántotta Xavi Alonsót, aki maga értékesítette a 11-est. Ekkor a statisztika labdabirtoklásban már oly Liverpool-előny mutatott, hogy Hiddink felállított néhány játékost a kispadról, mert megelégelte Kalou botladozását elől, s csatasorba küldte a tapasztalt Anelkát, aki a második játékrészben fontos szerepet vállalt. Čeh néhány bravúros védésével túlélte a megmaradt időt a Chelsea, s amikor mindenki azt hitte, a második 45 percben további vendégrohamok következnek, a játék képe teljesen megváltozott: az említett Anelka jobboldalon elhúzott, laposan beadott, labdájára pedig Drogba érkezett, aki ugyan nem érte el rendesen a labdát de a stoplik még érték, pont annyira, hogy a játékszer megváltoztassa az irányt, s csúfot űzzön Reina kapusból. A spanyol hálóőrt láthatóan nem viselte meg túlságosan az eset, de hat perccel később már nem lehetett neki mindegy, mert Alex 25 méterről egy akkora bombát varrt be fölötte, hogy majd szétszakította a hálót. Reina még kivédett egy ziccert (Ballack), de a 76. percben már tehetetlen volt Lamparddal szemben, akinek ismét Drogba dolgozta ki a százszázalékos gólhelyzetet. Tombolt a stadion, vége! – kiabálták a hazaiak, de ezután jött még a triller, mert a Liverpool Lucas és Kuyt révén ismét előnybe került (3:4!), egy gólra a továbbjutástól. A Chelsea klasszisai azonban nem pánikoltak, hanem okosan a rivális térfelén tartották a labdát, s a mindent egy lapra feltevő vörösmezeseknek még egy gólt rúgtak (az újabb Lampard-gólhoz ezúttal Anelka asszisztált), s ekkor Drogba már jogosan mutogatott, hogy eldőlt.
– Mérgesek voltunk a szünetben, mert nem úgy kezdtünk, ahogy terveztük. Tudtuk, hogy a Liverpoolnak nem szabad teret adni, mégis túlságosan visszahúzódtunk, csak a védekezésre koncentráltunk. A szünetben ezért néha kicsit keményebben kell fogalmazni, de a srácok jól reagáltak, ők is tudták, hogy nem úgy játszottak, ahogy kellett volna. Ezért szeretek velük dolgozni, tudtuk, hogy képesek vagyunk gólt szerezni, szerencsére ez hamar sikerült a második félidőben. A Barcelona remek csapat, általában a katalánok diktálják a meccs ritmusát. Régóta kedvelem őket, mindig olyan játékosokat igazolnak, akik látványossá tudják tenni a játékot, és ez a futballfilozófia nagyon szimpatikus nekem – nyilatkozta Hiddink.
– Nagyon csalódottak vagyunk, mert idegenben szereztünk négy gólt, a mérkőzés mégis hihetetlenül alakult. Büszke vagyok játékosaimra, valamint szurkolóinkra, akik végig biztatták a csapatot. Magabiztos voltam, amikor megszereztük a második gólunkat, s még a Chelsea első góljánál is úgy éreztem: meg tudjuk csinálni. A londoniaknak azonban világklasszis játékosaik vannak, akik kegyetlenül megbüntetik, ha hibázol. Mindent egybevetve elismerés illeti játékosaim teljesítményét, főleg Lucasét, aki Gerrard helyén óriási munkát végzett – mondta a meccs után Benitez.
Chelsea (angol)–Liverpool (angol) 4:4 (0:2)
Gólok: Drogba az 51., Alex az 57., Lampard a 76. és 89., illetve Fabio Aurelio a 19., Xabi Alonso a 28. (11-esből), Lucas a 80. és Kuyt a 81. percben. Továbbjutott a Chelsea 7:5-ös összesítéssel.
Ez a meccs után természetesen nehéz beszélni a Bayern–Barcelona találkozóról, hiszen a bajorok már a múlt héten leírták saját magukat. Játékfilozófiájukból eredően azonban nem adták meg magukat, hanem győzelemre törekedtek, de a nyögésnek csak egy döntetlen lett a vége, mert a katalánok ezen a meccsen is elszórakoztak velük, s ismét olyan parádés kombinációkat, passzokat mutattak be, hogy legalább a német szurkoló is élvezhették a megmozdulásokat. A mérkőzés talán más irány vehetett volna, ha Toni az 5. percben nem rontja el az egyébként számára szinte elronthatatlan fejest, s Ribéry nem lő fölé.
– A Camp Nouban megleckéztetett minket a Barcelona, miközben örömmel futballoztak a játékosai. A spanyol csapat stílusa csodálatos. Egyáltalán nem lepődnék meg, ha a nemzeti csapatok hamarosan elkezdenének a Barca taktikája szerint játszani – jelentette ki a Bayern kispadján ingatagon ülő Jürgen Klinsmann. Ettől szebb bók talán nem is kell...
Bayern München (német)–Barcelona (spanyol) 1:1 (0:0)
Gólok: Ribéry a 47., illetve Keita a 73. percben. Továbbjutott a Barcelona 5:1-es összesítéssel.
A Barcelona–Chelsea elődöntő első mérkőzését két hét múlva játsszák.
