2024. május 10., péntek
KAJAK-KENU – MARATONI EB, SLAVONSKI BROD

Bedőcs ezüstérmes

A szerb válogatott kiválósága, Bedőcs Krisztina ezüstérmet szerzett a horvátországi Slavonski Brodban zajló maratoni kajak-kenu Európa-bajnokságon. A Zombor Kajakklub versenyzője az úgynevezett rövidkörös számban (3,6 km) a magyarországi hétszeres világbajnok, és immár hatszoros Eb-győztes Kiszli Vanda mögött 15:07,72 perces időeredménnyel, 13,35 másodperces lemaradással ért másodikként célba. Bedőcsön kívül még két szerbiai versenyzőt neveztek a kontinensbajnokság rövidkörös mezőnyébe, az esemény eredményközlő honlapja szerint Stefan Vignjević nem indult el a juniorok között, míg Vukašin Vujanić a 12. helyen zárt a felnőtteknél.

A magyar versenyzők öt érmet nyertek a viadal nyitónapján, Kiszli mellett a junioroknál férfi kenu egyesben Pluzsik Mihály a második, női kenu egyesben Batka Imola az első, Batka Iringó a harmadik, női kajak egyesben Kmetyó Klaudia a második helyen végzett. A vasárnapig tartó viadalon a magyar válogatott felnőtt kerete húsz, az ifjúsági és U23-as kerete 24 főből áll. A verseny különlegessége, hogy nem állóvízen, hanem a Savan rendezik a futamokat.

Nyitókép: Bedősz Krisztina, Kiszli Vanda és a spanyol Eva Barrios a dobogón (Fotó: facebook.com/CanoeEurope)