2024. április 30., kedd
ÚJVIDÉKI MARATON

Futottak a székvárosiak

Több mint ezer résztvevője volt a 26. hagyományos újvidéki maratonnak. A város főterén vasárnap délelőtt kellemes napsütésben nyitotta meg a versenyt Zdravko Jelušić, a szervezőbizottság elnöke, aki a sport ünnepének nevezte a rendezvényt.

A 42,5 kilométeres táv női győztese Nora Trklja lett, aki 3:03,17 óra alatt futotta le a távot. A férfiaknál Miloš Dajević bizonyult a leggyorsabbnak, 2:42,28 idővel.
A maratoni táv mellett 33 és 25 kilométeres távon is indulhattak a versenyzők. A gyermekek számára több helyszínen és távon szerveztek futóversenyeket. Az általános iskolások és a középiskolások versenye mellett nem maradt el a babák 4,195 méteres hagyományos mászóversenye és a teknősbékafutam sem.