A pénteken kezdődött IV. Nyárhangoló Fesztivál vasárnap ért véget. A Palicson, a tóparton több helyszínen megtartott fesztivál utolsó napja is bővelkedett a színes programokban, és a szervezők ezen a napon is a családok minden tagjának tartogattak meglepetést.
A rendezvények sorát a Nyári Színpadon a Kicsi Gesztenye Klub produkciója kezdte. A tévéből ismert sorozat szereplői, Gesztenye, Lufi, Olly és Napsugár ezúttal Liza nélkül állt színpadra, hogy a társulat legismertebb dalaival örvendeztesse meg a legkisebbeket, akik az előadás végén a színpadon ölelgethették meg kedvenceiket, akikkel le is fényképezkedhettek.
Ezt követően Horváth János egyedi műfajú előadását élvezhette a közönség. A kultúr stand-up az észak-amerikai indiánok egyik csoportjáról, a síksági indiánokról szólt, a műsor pedig a Lejött a pettyes sas, hogy elvigyen engemet címet viselte. A produkción keresztül vicces formában számtalan információt szerezhettünk az indiánokról, kezdve attól, hogy az európai emberek mit adtak az indiánoknak, és ők mit adtak nekünk, de megismerkedhettünk az indián filozófia alapjaival, és azt is megtudhattuk, hogy Észak-Amerikában a kontinens felfedezésekor 2200 nyelvet beszéltek, amiből jelenleg csak 400–500 él, és ezek közül is többet a kihalás veszélye fenyeget. Az előadótól a lakota nyelvről is hallottuk, de azt is megtudtuk, hogy az indiánok egy egészen más kultúrát képviseltek, amiben a kegyetlenkedések megítélése eltért a mienktől.
A Nyári Színpadon ezután Pindroch Csaba egyszemélyes előadása várta a látogatókat. A Segítség, megnősültem című előadás a felvezető szerint bohózat, stand-up és szerelmi vallomás egyben. A produkcióról így vallott Pindroch Csaba.
– Az előadás valójában Sebestyén Elemér krimiíró azonos című regényének színpadi változata. Amikor mi igent mondtunk önöknek hölgyeim, vagyis férjül mentünk önökhöz, nem számoltunk azzal, hogy egy házasságban nemcsak a szerelem jön, hanem jön a batyu is, az anyós, após, barátnő, jön a lakásfelújítás, átalakítás, ne adj isten, a feleség meg szeretne tanulni vezetni, és a regény néhány ilyen esetet mesél el. Ami itt elhangzik, az szó szerint így történt, és csupán egy-két százalék az írói lelemény. Ezek az események az íróval történt meg, nem önökkel és nem velem, ha mégis valami hasonlóságot vélnek felfedezni, az pusztán a véletlen műve – adott kedvet a színész az előadáshoz.
A rendezvény utolsó napján is várta az érdeklődőket a játéksarok, a zajzóna és a kirakodóvásár.

Dzsúdló első ízben állt színpadra vidékünkön (Fotó: Gál Hermina)
A vasárnap sztárvendége a magyarországi Dzsúdló volt, aki első ízben koncertezett Vajdaságban a fiatalok nagy örömére. Az estet diszkó és táncház zárta.
A három és fél napos fesztivál végén annak főszervezője, a Szekeres László Alapítvány képviseletében Somogyi Tünde ügyvezető igazgató nyilatkozott lapunknak.
– Amikor elkezdtük a Nyárhangoló Fesztivál szervezését, a fő célunk a közösségépítés volt. A visszajelzések alapján elmondhatjuk, hogy sikerült egy jó fesztivált szerveznünk, és szinte minden programunkra nagyszámú látogató érkezett. Nagyon jó volt, hogy idén a Kincses Pince Kárpát-medencei Borfesztivál is csatlakozott hozzánk, és együttesen tudtuk megszervezni a programjainkat, amivel a két fesztivál remekül kiegészítette egymást. Nagy találkozásokat láttunk, és sokan elmondták, hogy itt találkoztak évek óta nem látott ismerőseikkel. Az idén a kamaszokra és a fiatalokra is nagyobb figyelmet szenteltünk, több programmal vártuk őket. Az időjárás is kegyes volt hozzánk, de az előző évek tapasztalataiból tanulva a programot is úgy állítottuk össze, hogy minden 17 óra után kezdődjön. Úgy érzem, a családok minden generációja megtalálhatta a neki való programokat – mondta Somogyi Tünde, aki azt is elmondta, hogy már vannak terveik a jövő évi fesztiválra vonatkozóan, amit az ideihez hasonlóan július második hétvégéjén tartanak meg, ugyanakkor a Szekeres László Alapítvány nyitott minden megkeresésre, és a jó programokat szívesen várják a fesztiválra, vagy az alapítványukba.

Nyitókép: Pindroch Csaba előadása a házasság vicces oldalát is megmutatta (Fotó: Benedek Miklós)