Balaton Boli és Szögi Csaba – az újvidéki Forum Könyvkiadó által kiadott – „vertikális és horizontális utazásokról” szóló könyve igen népes tömeget vonzott be kedden este a Zentai Alkotóházba. Szögi Csabát nem kell külön bemutatni olvasóinknak. Napilapunk újságírója, irodalmár és zenész, Zenta egyik, a művelődési élet terén megkerülhetetlen alakja. „Szögi Csaba és Balatoni Boli mindketten művészek, egy író és egy zenész. Két különböző karakter, különböző világlátás, érzésvilág, de ugyanaz a felfokozott érzékenység és kíméletlen nyitottság. Mindkét szerzőnél középpontban van a keresés, kísérletezés és a megismerés vágya.
A könyv, Szögi Csaba sajátos, belső utazásait leíró része eredetileg a Képes Ifjúság drogprevenciós rovatában jelent meg a 2002 és 2004 között.
A könyv második részében Balatoni Boli, a Vágtázó Halottkémek és a Narco Polo, Vajdaságban is nagy népszerűségnek örvendő kultikus magyar alternatív zenekarok a mai napig letisztázatlan körülmények közepette elhunyt üstdobosa útleírásai találhatóak meg. Boli nem a szállodák és hostelek összkomfortos fogságából kikémlelő turistaként, hanem a körülötte lévő világ összes rezdülésére odafigyelő, ezeket megvizsgáló és mindenekelőtt élvező világutazóként írta le barátainak szánt leveleiben az Ausztráliában, Új Zélandon és Délkelet-Ázsia országaiban és a világ más távoli tájain szerzett élményeit, s ezért is annyira őszinték, s rendkívül élvezhetőek. Ezek a levelek másodközlésben a Képes Ifjúság oldalain is megjelentek, s ez időben merült fel egy Szögi Csabával írt közös kötet megjelentetése is.
Az estet Balatoni Boli utazásain készült fényképeinek vetítése, Balogh Virág László-Mózes fellépése és a Les Pales (Szögi Csaba, Bakos Olivér, Balassa Árpád és Nyers Lehel ütős performansza tette még emlékezetesebbé. Szögi Csabával Patócs László és Dancsó Andrea beszélgetett.


