Jelenleg nincs megállapodás az Ukrajnával folytatandó béketárgyalások következő fordulójáról – jelentette ki Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője.
Peszkov az orosz TASZSZ hírügynökségnek nyilatkozva hangsúlyozta, hogy ez megfelel Vlagyimir Putyin következetesen képviselt álláspontjának. Hozzátette, Moszkva ugyanakkor számít arra, hogy a kapcsolattartás továbbra is folytatódik.
Szergej Lavrov közben bírálta Washingtont, amiért szerinte további engedményeket vár el Oroszországtól, miközben nem tesz lépéseket több kétoldalú vitás kérdés rendezése érdekében. A külügyminiszter szerint az Egyesült Államok egyre inkább a Moszkvára gyakorolt nyomás fokozására törekszik.
Nyitókép: Pixabay



