Váratlanul bejelentette a Sony, hogy kihagyja az expót, és inkább havi rendszerességű videóösszefoglalókban tájékoztatja inkább a PlayStation 4 rajongóit a platformra érkező újdonságokról. Erre nem számítottak az E3 szervezői, akik így viszont kizárólag abban bízhattak, hogy a Microsoft kap az alkalmon, és legfőbb riválisa távolmaradását kihasználva nagy felhajtást csap.
A Google végre tiszta vizet öntött a pohárba Stadia nevű streamingplatformja kapcsán, amellyel a játékra vágyók felcsatlakoznak egy központi kiszolgáló számítógépre, és az arról érkező képsort látják a képernyőn, legyen az egyszerű televízió, mobiltelefon, tablet vagy számítógép. Sok játékkal lehet majd így játszani. A szolgáltatás fokozatosan válik elérhetővé (Magyarországon leghamarabb jövőre), és kezdetben kizárólag a körülbelül 15 ezer dináros Founder's Edition (Stadia kontroller, Chromecast Ultra, Destiny 2, háromhavi Pro előfizetés, amiért időszakosan ajándék játékok és kedvezmények járnak, illetve Buddy Pass, hogy egy haver is kipróbálhassa) birtokosai vehetik igénybe. A Pro előfizetés havi ára nagyjából 3000 forint, persze választhatjuk az ingyenes szolgáltatást is, ha nem akarunk 1080p-nél magasabb felbontást. Kiderült továbbá, hogy az adatforgalom felbontástól függően 4,5től 16 GB-ig terjed óránként, valamint 60 fps mellett 720p-hez 10 Mbps-os, full HD-hoz 20 Mbps-os, a 4K-hoz 35 Mbps-os internet sávszélesség szükséges. Ami a játékokat illeti, érkezik egy rakás multiplatform cím az Marvel's Avengerstől Assassin's Creed Odysseyig, de eldöcög rajta a Baldur's Gate III és a Stadia-exkluzív horrorjáték Gylt is.
Az Electronic Arts próbált erőt mutatni, de ezúttal elmaradtak a legnagyobb meglepetések. Az esemény sztárja a Star Wars Jedi: Fallen Order volt, miközben a FIFA és a Madden NFL rajongói is megtudhatták, mire számíthatnak idén. A műsoridő fennmaradó részében az Apex Legends és a Battlefield V közelgő tartalmaira irányult a figyelem. Beszédes viszont, hogy nem volt jelen az egyre inkább bukásként elkönyvelt Anthem, sem pedig a még erre az évre ígért új Need for Speed. Márpedig az alig másfél órás konferenciája felemásra sikeredett. Reménykedni lehetett abban, hogy felbukkan az új Fable, esetleg az Age of Empires IV, és hogy közzéteszik, min ügyeskednek a tavaly felvásárolt stúdiók. Közülük egyedül a Ninja Theory villantott egy csalódást keltő brawlert Bleeding Edge címmel, de közben kiderült, hogy Tim Schaferéknek többé nem kell alamizsnáért kuncsorogniuk, ha a Psychonauts 2-höz hasonló projektekbe vágnának, mivel mostantól a Double Fine is az Xbox család része. Dátumot kapott viszont a Gears 5 és az Ori and the Will of the Wisps, csodaszépre formálják a Flight Simulator új változatát is. Majdnem annyira lélegzetelállító, mint a Cyberpunk 2077 prezentációja alatt színpadra lépő Keanu Reeves, aki nemes egyszerűséggel ellopta a showt. Hardverfronton és szolgáltatások terén izgalmasabb a helyzet, ugyanis jövő karácsonyra már a boltokba kerül a Project Scarlett néven futó következő generációs Xbox, amelynek rajtját sokak számára vonzóbbá teszi nyitócímként a Halo Infinte. Az AMD legfejlettebb Zen 2 és Navi architektúráira, GDDR6 SDRAMra, valamint SSDre támaszkodó masina elvileg a One X teljesítményének négyszeresét tudja, támogatja a valós idejű raytracinget és a változó képfrissítést, 8K-s felbontásig terjed képformátuma és akár 120 fps mellett. Készül még hozzá egy továbbfejlesztett Elite kontroller is, de sem ezt, sem az új konzolt nem kell ahhoz megvárnunk, hogy élvezzük az Xbox Live Gold és Game Pass előfizetések összevonásával létrejött Game Pass Ultimate csomag előnyeit, amit száznál több induló játékkal kiterjesztenek PC-re is. Ezenfelül idén októberben elindul a Microsoft saját streamplatformja. A Project xCloud annyiban túlmutat a Stadián, hogy akár a saját konzolunkat is használhatjuk ingyenes szerverként.
Meggyőzőnek tűnik viszont a Doom Eternal és a Wolfenstein: Youngblood, a zúzós lövöldék kedvelői még idén játszhatnak velük. Mobiljáték formájában visszatér a Commander Keen. Ugyancsak váratlan húzás a cég részéről az Orion névre keresztelt szoftveres megoldása, amely kényelmesebbé teszi majd a streamplatformok használatát a válaszidő és a sávszélességigény csökkentése révén. Ha már szóba kerültek különböző új szolgáltatások, nem mehetünk el szó nélkül a Ubisofté mellett sem. A Uplay+ előfizetéssel a kiadó több mint száz játékot tartalmazó katalógusához férünk hozzá havi 17200 dinárért, valamint a legújabb címekhez, mint az innovatív Watch Dogs: Legion, a Jon Bemthallal (és kutyájával) beharangozott Ghost Recon Breakpoint és a Rainbow Six Quarantine. Minderre egyelőre csak PC-n lesz lehetőségünk, de a későbbiekben Stadián is igénybe vehetjük. A Square Enix szokás szerint temérdek JRPG-vel (japán RPG-vel) a bőröndjében érkezett Los Angelesbe, de mind közül talán csak a Final Fantasy VII Remake lehetett figyelemkeltő. Elég hangulatos trailert kaptak a People Can Fly jövő nyáron esedékes scifi FPS, az Outriders, valamint lerántották a leplet Crystal Dynamics és az Eidos Montréal koprodukciójában készülő Avengers játékról. Megcsodálható volt a Vampire: The Masquerade Bloodlines 2, valamint a Zombie Army 4 és az Evil Genius 2. Ennél azért ütősebbre sikerült a Nintendo E3-ra időzített műsorblokkja, amelyből kiderült, hogy folytatást kap a Breath of the Wild, taktikai játék készül a The Dark Crystal bábfilm alapján, John Romero ismét játékot fejleszt (Empire of Sin), ezalatt Mario az olimpiára készül (Mario & Sonic At The Olympic Games Tokyo 2020), fivére pedig kísértetekkel viaskodik (Luigi's Mansion 3). összességében tehát a Sonyt figyelmen kívül hagyva is gazdag kínálatból válogathatunk a következő egy-két évben.
Baldur's Gate III
Világszerte szerepjátékosok milliói kiáltottak fel örömükben, amikor néhány napig tartó incselkedés után a Divinity: Original Sin fejlesztői lerántották a leplet vadonatúj projektjükről. Persze akkor sem sértődött volna meg a közönség, ha az említett széria harmadik részét harangozzák be, csakhogy a Baldurs Gate mindmáig a műfaj egyik megkerülhetetlen hivatkozási pontja, feltámasztása pedig az egész E3 talán legnagyszerűbb híre. A Larian annyira komolyan veszi a feladatát hogy megháromszorozza a csapat méretét, mert csak így látja biztosítottnak, hogy a legalább száz órányi tartalommal megtöltött, a tervek szerint dedikált asztali szerepjátékos modullal felvezetendő harmadik rész képes legyen megfelelni a rajongók legvadabb elvárásainak is. Emlékezetes karaktereket, fajsúlyos döntéseket és páratlan szabadságot ígérnek a fejlesztők, a többi platform miatt aggódók megnyugtatására pedig közölték hogy nem kenyerük a kizárólagosság.
Blair Witch
Akár az Outlast egyeneságú leszármazottjának vagy belső nézetes Alan Wakenek is lehet hinni a Microsoft színpadán váratlanul felbukkant játékot, amit a jelek szerint alig két hónap múlva kipróbálhatunk. A valóságban azonban a roppant hangulatos trailer az annak idején megtörtént esetként marketingelt The Blair Witch Projectből kinőtt franchise legújabb inkarnációját takarta, egy pszichológiai horrort egyenesen a Layers of Fear és Observerjátékokat jegyző Bloober Team műhelyéből. Cselekményének röviden ismertetett kivonata szerint 1996-ban a marylandi Burkittsvillehez közeli erdőben eltűnik egy fiú, a keresésére érkezők között találjuk a rendőrmúlttal rendelkező Ellist (őt alakítjuk mi), akit elkísér kutyája is. Az utasításainkra hallgató eb társasága egyszerre jelenthet könnyebbséget és nyomasztó terhet, hiszen neki köszönhetően nem érezzük majd teljesen magányosnak magunkat a megmagyarázhatatlan jelenésekkel teli sűrű rengetegben, ugyanakkor így már az ő testi épsége miatt is aggódnunk kell.
Bleeding Edge
Mindenre lehetett számítani a Hellblade: Senua's Sacrifice diadalmenete után, csak arra nem, hogy száznyolcvan fokos fordulatot véve műfaj és szellemiség tekintetében is radikálisan eltérő címmel rukkol elő a Ninja Theory. Igy tehát a stúdió első Microsoft-exkluzív játéka nem más, mint a Bleeding Edge, egy közelharcra fókuszáló 4v4 brawler, amit a híresztelések szerint legalább hat-hét éve dédelgetnek a fejlesztők. Mint minden hasonló alkotásban, úgy ebben is különféle szerepekre szánt, egyedi képességekkel rendelkező karakterek bőrébe bújhatunk, akiknek a több száz feloldható módosítás révén tetszés szerint átalakítható a felszerelése, hogy minél inkább illeszkedjék játékstílusunkhoz. Ami pedig a külsőt illeti, skinekről egyelőre nem esett szó, ellenben szépen feldíszíthetjük légdeszkánkat, hogy aztán felpattanjunk rá, és ide-oda cikázzunk a csapdákkal telezsúfolt arénában. Kereken egy tucat harcost terveznek indulásra, kettejük kivételével mindet kipróbálhatjuk a június 27-én elrajtoló alfateszten.
Call of Duty: Modern Warfare
Úgy tűnik, a Call of Duty franchise különböző alsorozatai végre nemcsak témájukban térnek majd el, hanem más és más irányt képviselnek, másfajta élményre vágyó játékosoknak szólnak. Ahogy azt a Black Ops III-nál már pedzegették, és a folytatással tavaly egyértelművé tették, a Black Opsok lényege a többjátékos élmény. Kihagyták a Black Ops 4-ből a kampányt, hogy cserébe a zombis és a hagyományos multis módok mellé egy battle royale-t rakjanak be. Ellenben a Call of Duty: Modern Warfare leleplezésekor már eleve azt hangsúlyozták, hogy a kampány miatt lesz igazán érdemes játszani vele. Nagy pillanat ez a széria történelmében, és ha valaki, az Infinity Ward képes lehet végre ismét egy emlékezetes sztorit tenni egy Call of Duty játékba. ELMERÜLNI A SÖTÉTSÉGBEN Nem azért kapott szimplán Modern Warfare alcímet a játék, hogy figyelemfelkeltőbb legyen, és pláne nem amiatt hogy összezavarja a játékosokat.
Egyfajta reboot ez a 2007-es Call of Duty 4-gyel megkezdett alszéria számára. Néhány karakter ismerős lesz (például Price kapitány), de a történet vadonatúj, a hangulat egyedi, semmiképpen sem nevezhetjük Modern Warfare 4-nek, mert nincs kapcsolat az eddigi három játék és e között. A fejlesztők szeretnék bemutatni a háborúk kegyetlenségét érzelmes, megrázó, elgondolkodtató pillanatokat élhetünk majd át. Akármilyen megosztó is volt, tény, hogy a sorozat egyik legemlékezetesebb küldetéseként tartjuk számon a No Russiant, amelyben egy tömegmészárlást nézhettünk végig testközelből, vagy ott volt a Death from Above, amelyben a levegőből irtottuk a tehetetlen földi egységeket. Az írók most sem fognak óvatoskodni, számíthatunk hasonlókra. Mivel a harcok napjainkban már nem csak katonák és katonák között zajlanak, számolnunk kell a járulékos civil áldozatokkal. Ahogy korunk háborús filmjei, úgy ez sem az egyetemes jók és rosszak párharcát kívánja bemutatni, hanem pont azt, hogy a helyzet nem ilyen egyszerű. Ellenfeleink oldalán ugyanúgy megjelennek például az oroszok, ahogy a miénken, összesodor minket az élet közelkeleti terroristákkal és szabadságharcosokkal egyaránt. Ha elit katonaként harcolunk, kütyük széles tárházából válogathatunk, amikor azonban egy egyszerű forradalmár szerepébe kerülünk, lehetőségeink sokkal korlátozottabbak, eszközeink fejletlenebbek lesznek. Akadnak majd olyan pillanatok, amikor súlyos döntéseket kell hoznunk: ha egy civil látszólag fegyverért nyúl, meghúzzuk-e a ravaszt, vagy meghagyjuk annak lehetőségét hogy mégsem lőni akar? További reményt ad, hogy a történeten olyan írók dolgoznak, akik korábban a Naughty Dog játékaiban (Uncharted, The Last of Us) segítettek.
Ezúttal minden egyetlen téma köré épül, nem lesz alapvető eltérés a játék három módja között, a fejlesztési rendszert és az előrehaladást is összekapcsolják. Zombis mód helyett katonai bevetésekre indulhatunk majd barátainkkal együttműködésben.
Cyberpunk 2077
Ahogy tavaly, úgy idén is a Cyberpunk 2077 volt az E3 egyik legnagyobb, ha nem a legnagyobb durranása A CD Projekt RED játékából ezúttal is a Microsoft konferenciáján volt látható néhány perc amiből ugyan nem sok újdonság derült ki, de ahhoz épp elég volt, hogy a közönség megbizonyosodjon róla, egy év alatt egyetlen olyan játékkal sem tudtak előrukkolni a többiek, amely látványban legalább megközelítené a lengyelek csodáját. A Cyberpunk 2077 minden tekintetben egy magasabb ligában játszik, de valószínűleg nem lett volna ekkora beszédtéma, ha nem jelenik meg váratlanul a színpadon Keanu Reeves, aki az elmúlt évek egyik legnagyobb meglepetését okozta. Nemcsak azért, mert kiderült, hogy láthatjuk a játékban ráadásul nemcsak egyszerű szerepben, hanem egy kifejezetten fontos karaktert alakit, Johnny Silverhandet, aki ismerős lehet azoknak, akik beleásták magukat a Cyberpunk 2020 szerepjátékba , hanem azért is, mert ő jelentette be a megjelenési dátumot. A tavalyi évhez hasonlóan a fejlesztőcsapat ezúttal is egy zárt ajtós élő demóval érkezett Los Angelesbe, amit az augusztusi Gamescomig biztosan nem látunk majd. A beszámolókból kitűnt rengeteg érdekesség, például az, hogy bár a legkreatívabb módokon végezhetjük ki a rosszfiúkat, ha úgy tartja kedvünk, akár az egész játékot is végigjátszhatjuk úgy, hogy egyetlen karaktert sem bántunk meg nagyon. Ha akarjuk, specializálódhatunk a hackelésre, amit új útvonalak megnyitásához, eltereléshez vagy az ellenfelek kiiktatására is használhatunk, de soha sem kell véglegesen kasztot választanunk, nyugodtan keverhetjük őket, ha egy hibridebb megoldásban látjuk a megoldást. Nem kell töltőképernyőket bámulni. A játék teljes területét bejárhatjuk úgy, hogy egy másodpercre sem sötétedik el a képernyő. A Cyberpunk 2077 korszakalkotó lesz, csak győzzük kivárni az áprilisi megjelenést.
Code Vein
Többször is elcsúsztatták a vámpíros animébe oltott Dark Souls megjelenési dátumát, de most már biztosnak tűnik, hogy idén ősszel végre rávethetjük magunkat. Közvetlenül az E3 előtt egy zárt béta révén tudni lehet, hogy nemcsak lemásolni akarja a játék a souls-féle játékok mechanikáit, hanem bevezet pár kifejezetten egyedi megoldást is, amivel még a Dark Soulsveteránoknak is tud meglepetést okozni. Az animés alapokra építkező látvány bizony nagyon eltér attól, amit a FromSoftware játékaiért rajongók megszoktak, ez pedig akár el is ijeszthet egyeseket, de abszolút érdemes adni egy esélyt a posztapokaliptikus kalandnak. A sztori mellett központi szerephez jutnak majd a különböző Blood Codeok, vagyis a játék eltérő harci stílusai, amelyek között váltogathatunk, és a maximumra fejlesztve akár keresztezhetjük is őket, hogy abszolút a saját ízlésünkhöz igazítsuk karakterünket, és kedvünk szerint mészároljuk le azokat, akiknek a vérére szükségünk van a túléléshez.
Darksiders Genesis
A kaszabolós TPS helyett egy izometrikus nézetű, Diablo ihletésű akció-RPG-t kapunk. A Gunfire Gamestől az Airship Syndicate vette át a stafétát, a csapatnak Joe Madureira, a Darksiders képregények alkotója is besegít. Egyedül játszva egyetlen gombnyomással válthatunk a távolsági támadásokra szakosodott Strife és a közelharcban verhetetlen War között, akik nagyon jól kiegészítik egymást, de kooperatív módban válik igazán szórakoztatóvá a kaland. Harc közben folyamatosan töltődik a szuperképességünk, amit aktiválva mi magunk is átváltozhatunk hatalmas lángoló démonokká. A kaszabolós részeket különböző környezeti elemekből álló fejtörők és platforming részek szakítják meg, de természetesen az egyetlen ütéssel padlóra küldhető ellenfelek mellett szívós boss főnökökkel is össze kell akasztanunk a bajszunkat.
Deathloop
A Bethesda égisze alatt dolgozó Arkane, a Dishonoredöt fejlesztő csapat nem okozott csalódást A Deathloop egy belsőnézetes scifi akciójátékot takar, amelyben egy szigeten egymásra vadászik két bérgyilkos, akik valamiért egy időhurokban ragadtak. Egyikük épp ezt akarja megtörni, a másikuk viszont épp azon dolgozik, hogy ugyanazt a napot újra és újra átéljék. A Dishonored és a Prey rajongóinak bizonyára nem kell bemutatni, milyen elképesztő pályákat képes alkotni ez a csapat, ennek köszönhetően pedig rengeteg különböző módon végrehajthatjuk a küldetéseinket, célpontjainkat egy tucat különböző útvonalon megközelíthetjük. A játékban fontos szerephez jutnak majd a különleges képességek. Az Arkane tervezőasztalán évek óta hever egy játék, amivel el akarják mosni a single és a multiplayer közti határokat, de az egyelőre nem derült ki, hogy ez lesze az?
Doom Eternal
Doom Slayer bőrébe bújva ismételten felvehetjük a harcot a pokol legmélyebb bugyraiból előmászó rondaságokkal, akik ezúttal magát a Földet vették célba. Temérdek változatos flintával és pár ötletes közelharci fegyverrel küldhetjük haza a rondaságokat, akikből legalább kétszer annyi lesz, mint a 2016-os rebootban volt. Akadnak közöttük visszatérő versenyzők mint a Pain Elemental, az Arachnotron vagy az Archvile, de teljesen új förtelmek is, például a Marauder és a Doom Hunter. Az E3-on kiderült, hogy a kaland két darab egyjátékos DLC-vel is bővülni fog a megjelenést követő egy esztendőn belül, ami igazán rendhagyónak mondható, hiszen az előző részhez kizárólag multiplayer expanziók érkeztek. Ha pedig már úgyis szóba került a többjátékos mód, akkor érdemes kitérni az Invasion névre keresztelt új megoldásra: ennek segítségével becsatlakozhatunk majd mások kampányába úgy, hogy átvesszük az irányítást valamelyik démon felett. Nyugalom, az, akit zavar, hogy mások bármikor belerondíthatnak rekreációs játékába, gond nélkül kikapcsolhatja ezt az opciót.
Dragon Ball Z: Kakarot
A Naruto: Ultimate Ninja sorozatért is felelős Cyber Connect2 csapata igazán kemény feladatnak veselkedett neki, ugyanis előttük már ezer és egy alkalommal mesélték el mások Son Goku történetét Márpedig a korábban Dragon Ball Game Project Z kódnéven futott, de a végső keresztségben a Kakarot (ez Son Goku eredeti neve is) alcímet kapott szerepjátékukban ők is újra ezt teszik meg. Ígéretük szerint egy új perspektívából ismerhetjük majd meg a sokszor látott történetet, de egyelőre még nem teljesen világos, mitől lesz izgalmas újra végiggyalogolni a Dragon Ball Z sztoriján. Az mindenesetre biztos, hogy Goku mellett feltűnnek a régi kedvencek: Gohan, Piccolo, Vegeta már biztosan benne lesz a játékban. A fő sztorivonal mellett mellékküldetéseket is teljesíthetünk, amelyek az alkotók szerint sok, eddig még soha meg nem válaszolt kérdésre is feleletet adnak. A beígért látványos bossharcokon nem lepődik meg senki, az viszont nagyon izgalmasan hangzik, hogy nemcsak csatáznunk kell Gokut (és a többieket) irányítva, hanem a főhős hétköznapi élete is a fókuszba kerül, enni és edzeni kell a bunyók között.
Gears 5
Rövid, de velős bemutatóval készültek Rod Fergussonék az idei E3-ra; lerántották a leplet a korábban már kiszivárgott borítóról és megjelenési dátumról, elárulták, mikor kóstolhatunk bele az egymás elleni multi vadonatúj Arcade játékmódjába (július 17-től), hol láthatjuk először a hordamód aktuális kiadását (augusztus 19-én a Gamescomon), illetve mivel kedveskednek az előrendelőknek (Terminator: Dark Fate karaktercsomaggal). Mivel a kampányt ez alkalommal teljesen mellőzték, egy új kooperatív élmény, az Escape fürdhetett a rivaldafényben. Utóbbit három személyre tervezték, akik egyegy snatcher bendőjében bejutnak a szörnyfészekbe, ahonnan véres ösvényt vágnak maguknak a felszín felé, sarkukban az egyre terjedő halálos méregfelhővel. Eközben arra is figyelniük kell, hogy szó szerint egymás elől szedik fel a szokatlanul szűken mért lőszert, de ezt szerencsére ellenpontozzák a karakterek feloldható passzív tulajdonságai, valamint idővel újratöltődő, egyedi képességeik (energiapajzs, elektromos kés, lőszerutánpótlás).
Dying Light 2
Nagyot pislogtak a Dying Lightrajongók, amikor az E3-on kiderült, hogy a második epizód főhőse, Aiden Caldwell maga is fertőzött. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy az általunk irányított karakter nem maradhat huzamosabb ideig a sötétben. Szüksége van napfényre vagy akár UV-világításra, különben megnő a fertőzöttségi szintje. Ez egyébként nem csak negatív hatásokkal jár magasabb fertőzési értékek mellett gyorsabbak, erősebbek és strapabíróbbak leszünk. Ha azonban ennek mértéke átlép egy kritikus határt, akkor már nincs visszaút, mi is átalakulunk rusnya zombivá. A Dying Lightban alapvetően zombikat fogunk szeletelni, de azért akad majd pár olyan emberi, de nem kevésbé elvetemült frakció is, akikkel öszszeakasztjuk a bajszunkat, miközben megpróbáljuk tőlük elszedni mondjuk a vízkészletüket. Ha pedig az említett ivóvizet a polgároknak adjuk, az sem feltétlenül csak jó kimenetellel járhat, minden döntésünknek meglesznek a következményei.
Elden Ring
Ha Mijazaki Hidetaka, a Dark Souls játékok atyja és George R. R. Martin, a Trónok harca sorozat alapjául szolgáló A tűz és jég dala regények írója közös projektbe fog, akkor egyvalami garantált sok csúnya halál lesz a dolog vége. A játék számára Martin egy teljesen új dark fantasy világot alkotott meg (egészen pontosan az Elden Ring sztorija mögött meghúzódó mítoszt köszönhetjük neki), ezzel pedig könnyen lehet, hogy a FromSoftware legjobban várt játékát sikerül összehozni, hiszen a Soulsveteránok mellett már a Trónok harcarajongók látómezejébe is bekerült az új projekt. Egyelőre szinte semmit sem tudunk magáról a játékról, de az első videó alapján sokan arra tippelnek, hogy a kelta mondakör lehet az Elden Ring világának ihletője. Az mindenesetre biztos, hogy most is egy külső nézetes akciószerepjátékot kapunk kemény bossharcokkal és egy teljesen testre szabható főszereplővel. Izgalmasan hangzik, hogy a fejlesztők ígérete szerint ez lesz a stúdió leginkább nyitott világot használó játéka, amit egyébként már közvetlenül a Dark Souls III DLC-i után elkezdtek készíteni.
Empire Of Sin
A Nintendónál mutatkozott be John Romero készülő stratégiai játéka, amely ugyan rengeteg platformra megjelenik, de első ránézésre épp ideális arra, hogy magunkkal vigyük egy hosszú utazásra. Az Empire of Sin a '20-as évek Chicagójába repít minket vissza, amikor még a szesztilalom és a szervezett bűnözés volt a fő beszédtéma. A város irányítását több szervezet is magának akarja megszerezni, a mi feladatunk pedig az, hogy felépítsünk egy olyan hatékony és halálos bűnbandát, amely képes mindenkin felülkerekedni. Minden karakter egyedileg reagál majd a cselekedeteinkre, így van, akivel megéri beszélgetni, mások csak a pofonból értenek. Hogy a győzelemhez vezető úton erőszakkal vagy befolyással jutunk-e át, az csak rajtunk áll, de a fejlesztők azt ígérik, hogy a rengeteg változónak köszönhetően nem lesz két egyforma végigjátszás.
Evil Genius 2: World Domination
Nem mai darab az Evil Genius 2004-es első része, de a játék anno annyira különleges és szórakoztató volt, hogy egy kisebb tömeg zárta egyből a szívébe. Nem csoda hát, hogy most hatalmas ováció kísérte a folytatás bejelentését is. Saját gonosz bázisunk megtervezése és megépítése lesz a feladatunk az Evil Genius 2: World Dominationben, hogy aztán megfelelő mennyiségű halálos csapda kihelyezése és keménykötésű verőember kiképzése után olyan védelmet húzzunk fel, amely simán viszszaveri a Forces of Justice tagjainak birtokháborítási kísérleteit. Ide bizony egyetlen béna hős sem teszi be a lábát! Az E3-on levetített előzetes azt azért remekül prezentálta, hogy milyen trükköket vethetünk majd be a behatolók ellen, és milyen gaztetteket követhetünk el. A gondos tervezés elengedhetetlen lesz, mivel azok a fránya hősök mindent megtesznek azért, hogy rácsok mögé juttathassanak bennünket.
FIFA 20
Ahogy minden esztendőben, úgy most is elhangzott, hogy fontos változtatásokat hajtanak végre a játékmenetben a FIFA fejlesztői, ezúttal épp a játék fizikáját gyúrják át teljesen, de ennél a kijelentésnél sokkal jobban megemelte a rajongók pulzusát az új Volta játékmód. Ez tulajdonképpen a régóta visszakövetelt FIFA Street újrakeverve. A Volta Footballban 3v3 Rush (azaz kapus nélküli), 4v4, 4v4 Rush, 5v5 és profi futsalmeccseket nyomhatunk majd le. Minderre változatos helyszíneken kerülhet sor, többek között egy amszterdami aluljáró, egy londoni kerítéses szabadtéri pálya és egy tokiói háztető is alkalmi focipályánkká válhat. Magát a kampányt is ebbe a játékmódba építették bele. Itt férfi vagy női focistát is kreálhatunk, akit aztán felöltöztethetünk mindenféle extravagáns cuccokba, vagy ha épp úgy tartja úri kedvünk, bokától tokáig ki is tetováltathatjuk. Nagy kár, hogy mindebből a Nintendo Switches játékosok teljesen kimaradnak, ugyanis abból a verzióból hiányzik majd a Volta Football.
Final Fantasy Vii Remake
Megjelenési dátumot kapott az E3on a felújított és alapjaitól újjáépített Final Fantasy VII, ezzel a friss információval a tarsolyunkban azonban csak egy kicsivel lettünk okosabbak. A játékot ugyanis epizodikus formában adják majd ki, tehát egyelőre még csak az biztos, hogy az első fejezetet megkapjuk jövő márciusban. A teljes kalandnak e szelete, Midgar körülbelül négy-öt órát ölelt fel az eredeti játékban, de a Square Enix emberei most azt ígérték, hogy egy teljes értékű címet varázsoltak ebből a fejezetből. Már az újragondolt harcrendszerrel sincs minden keményvonalas rajongó kibékülve (valós idejű csatákra váltanak, bizonyos taktikai elemekkel megspékelve), ez a felszabdalás pedig nem segíti megnyugtatásukat. Az eddig látottak mindenesetre nagyon jól festenek, szóval ha nem ragaszkodunk görcsösen az eredeti megoldásokhoz, és kaphatók vagyunk az újításokra, akkor biztosan remek szórakozást kínál nekünk Nomura Tecuja mester.
Halo Infinite
Úgy tűnik, nem akarja megismételni az Xbox One 2013-as bevezetésekor elkövetett hibákat a Microsoft, mert bármire is kereszteli majd a pillanatnyilag Scarlett kódnéven futó következő generációs konzolját, a jövő karácsonykor tervezett rajtra időzített játékok között helyet szorított a Halo Infinitenek is. Új megoldásokra számíthatunk, mindemellett fontos cél, hogy ne érezze magát elveszve egyetlen játékos sem, aki életében első alkalommal bújik Master Chief szerepébe, de eközben a veteránok számára felérjen az élmény egy hazatéréssel. Az Infinite cselekménye a Guardiansben lezajlott események következményeivel is foglalkozik. Eközben további fontos szereplőkkel gazdagodik a sorozat kiterjedt univerzuma, például a vadonatúj Slipspace motorral készült átvezetőben látott pilótával.
Luigi's Mansion
Zöld Mario paranormális kalandjai messze nem kaptak annyi figyelmet az elmúlt években, mint a Nintendo többi franchisea, a jelek szerint azonban a kiadó elérkezettnek látta az időt, hogy feltámassza a holtakat. Ezúttal nem egy egyszerű kúria, hanem egy egész hotel lesz a játszóterünk, ahová Luigi, Mario és Peach vakációzni indultak, mielőtt beütött a baj. A szálloda minden szintje más és más tematikájú, így például a középkori pályán rejtett csapdákkal és fejtörőkkel is szembe kell néznünk. Az elemlámpánkkal megbéníthatjuk az ellenfeleket, a különleges „porszívóval" pedig el is takaríthatjuk őket az útból. Bár egyedül is játszható, a Luigi's Mansion 3 barátokkal lesz igazán jó móka, egy második játékos ugyanis ilyenkor irányíthatja Gooigit, aki zöld klón. Emiatt mondjuk ajtókat nem tud kinyitni, cserébe viszont könnyedén átjut a tüskés csapdákon és egyéb veszélyes részeken. E mellé kapunk egy többjátékos módot is, amelyben minél több szellemet kell időre összelapátolnunk.
Marvel's Avenger
Már 2017 januárja óta tudjuk, hogy egy dedikáltan a bosszúállók képregényeken alapuló szuperhüsos videojáték készül a Square Enix gondozásában. A The Avengers Project néven futó cím munkálataiban pedig nemcsak a Crystal Dynamics, hanem az Eidos Montréal is részt vesz. Azóta eltelt két E3 úgy, hogy hiába vártuk a nagy leleplezést, idén azonban végre tényleg megmutatták a végül nemes egyszerűséggel csak Marvel's Avengersnek nevezett játékot. Érdekes egyébként ez az elnevezés, és azonnal egy csomó teóriagyáros fantáziáját beindította, hiszen sokan reménykednek abban, hogy a Marvelmoziuniverzum (MCU) sikere után a képregényóriás egy videojátékok között átívelő világot is megalkot, és azt szeretné a világ, ha ebbe a Bosszúállók friss kalandja mellett az Insomniac Games játéka, a Marvel's SpiderMan is beletartozna. Sem megerősítés, sem cáfolat nem érkezett még a témában, szóval reménykedni továbbra is szabad.
A játék a tragikus „A nappal" (A, mint Avengers) kezdődik, amikor a Föld legnagyobb hősei San Franciscóban épp leleplezték új főhadiszállásukat (az előbb említett elmélet szerint egyébként ezért tartózkodnak New York-i bázisukon kívül a SpiderMan játék történéseinek idején), a bemutató részeként pedig felszállt saját helicarrierjük, azaz légi irányítóközpontjuk is. Ezt a repülő monstrumot egy kísérleti energiaforrás működtette, de valamiféle baleset történt, hatalmas robbanások rázták meg a várost, végül pedig nemcsak egy csomó ártatlan civil, de maga Amerika Kapitány is meghalt. A játék öt évvel később veszi fel az események fonalát, amikor egy újabb fenyegetés miatt ismét össze kell állniuk a feloszlott Boszszúállóknak.
A kalandnak nekiugorhatunk négyen a pajtásokkal együtt, vagy akár teljesen egyedül is. Egy pörgős akciókaland címet várunk a Marvel's Avengerstől. A fejlesztők azt ígérik, hogy a játék folyamatosan bővülni fog. Fontos, hogy ez nem a mozifilm adaptációja, tehát senki se keresse itt Robert Downey Jr.-t vagy Scarlett Johanssont, ez bizony egy teljesen új történet. Sztárokból viszont így sem lesz hiány, ugyanis az öt játszható karaktert, a Bosszúállók tagjait mindmind hatalmas nevek szólaltatják meg. Troy Baker lesz a hihetetlen Hulk, Jeff Schine bújik Amerika Kapitány bőrébe, Travis Willingham szólaltatja meg a hatalmas Thort, Laura Bailey lesz Fekete Özvegy szinkronhangja, és Nolan North ölti magára Vasember páncélját. Az ellenfelek közül egyelőre Taskmaster felbukkanását erősítették meg ő egyébként a SpiderMan játékban is szerepelt.
A megjelenés után sem engedik el a Marvel's Avengers kezét, érkeznek majd további hősök és bejárható területek. Ezekért azonban a mai trendekkel ellentétben semmit sem kell fizetnünk. Azt is leszögezték az alkotók, hogy valódi előnyt sem vásárolhatunk, tehát nem jönnek különböző megvehető buffok és hasonló extra erősítők. Loot boxokra sem számíthatunk, de azért nem lennénk meglepve, ha kozmetikai téren mégis akadna mikrotranzakció a játékban, biztos létezik pár olyan Vasemberpáncél vagy Thor pöröly, amiért megnyílnak a tárcák. Az első bétatesztre PS4-en kerül sor, legkésőbb akkor közelebbi képet alkothatunk magáról a játékmenetről is.
Marvel Ultimate Alliance 3:
Jó ideje tudjuk, hogy készül a Marvel Ultimate Alliance 3: The Black Order, amely egy minden eddiginél ütősebb gárdával próbálja meg Nintendo Switch vásárlásra késztetni a Marvel rajongókat. Az E3-on elárulták hogy bár a Team Ninja játéka már a megjelenésekor is rengeteg gonosztevőt és szuperhőst vonultat majd fel, a szezonbérlettel három további csomagot is kapunk amelyekkel a Marvel Knights, az XMen és a Fantasztikus Négyes is beszáll a bunyóba. Még ha nem is ez a legmutatósabb játék a piacon, azért sokkal kellemesebb ránézni, mint a tíz évvel ezelőtti elődjére, de nem csak a látvány javult a folytatással. Minden karakter egészen egyedi harcmodorral rendelkezik, így okosan kell váltogatnunk köztük, ha nem akarunk elvérezni a csatában. Mindenkinek legfeljebb négy speciális képessége lehet amiket akár kombinálhatunk is, ha egy másik szuperhős a közelünkben áll. A Switch tökéletes platform arra, hogy a barátainkkal vállvetve harcoljunk a gonosz ellen.
Microsoft Flight Simulator
A műfaj rajongói régóta várják már a Flight Simulator visszatérését, hiszen legutóbb 2014-ben kaptunk ilyen játékot, akkor is a 2006-os Flight Simulator X továbbgondolását. Hosszú utat járt be a Microsoft repülős szimulátora a '80-as évek óta, de nem gondoltuk volna, hogy valaha ilyen lenyűgözően fognak kinézni az alattunk eltörpülő városok A hagyományosan csak PC-n elérhető játék ezúttal része lesz a Game Pass programnak is, szóval már a megjelenés napján tolhatják az előfizetők. A zöldek a jelek szerint nem csak az Xcloud szolgáltatáshoz veszik majd igénybe az Azure szervereket, a műholdas adatokat ugyanis ebben az esetben is az ezeken futtatott mesterséges intelligencia segítségével tökéletesítették, a végeredmény pedig egy olyan lenyűgöző virtuális világ lett, amit látva azonnal tátva maradt a szánk. A kis gépektől kezdve a hatalmas utasszállítókig mindennel elrepülhetünk az egyiptomi piramisok vagy a Golden Gate híd felett. Egyáltalán nem lennénk meglepve, ha a látvány azokat is bevonzaná, akiknek eddig eszébe sem jutott repkedni.
Minecraft Dungeons
Nem sok játék van a piacon, amely nagyobb szabadságot kínál, mint a Minecraft, a Microsoft pedig el is kezdte kiaknázni a különböző műfajokban rejlő lehetőségeket. A közepesre sikeredett Minecraft: Story Mode után itt a diablós vonalat követő akciószerepjáték, amit a tavalyi MineConon jelentettek be. Legfeljebb három pajtásunkkal merészkedhetünk le a véletlenszerűen generált kazamatákba akár online, akár egymás mellett ülve a kanapén, hogy szembeszálljunk a kockás világ ismert szörnyeivel, például a pókokkal vagy a creeperekkel. Az egyre erősebb fegyverek és páncélok mellé fejleszthetjük karakterünk képességeit, arra viszont kényesen ügyelt a csapat, hogy mellőzze a loot boxokat vagy bárminemű mikrotranzakciót. Maga a játék nem kifejezetten nehéz, de a harcokat azért kicsit színesebbé teszik a puzzle elemek, így tökéletes kiindulópont lehet a gyerekek számára, hogy megismerkedjenek a műfaj alapjaival, mielőtt belevetik magukat valami komolyabba.
Outriders
Ezúttal a Square Enixszel állt öszsze a People Can Fly csapata, amelynek két legfrissebb projektje a 2011-es Bulletstorm és a 2013-as Gears of War: Judgment, de besegítettek a Fortnite Save the World módjának elkészítésébe is. Egyik sem ért el óriási sikereket, a játékosok és a kritikusok sem dicsérték őket túl, de most egy új, érdekes játékkal bizonyíthatnak, amelyen négy stúdió kétszáz fejlesztője dolgozik. Az Outriders egy, a haldokló Enoch bolygón játszódó, scifi témájú, hátulnézetes lövöldözős játék lesz, erős történetvezetéssel. Egyedül vagy két barátunkkal együtt is játszhatunk, akik bármikor becsatlakozhatnak vagy kiléphetnek anélkül, hogy újra kellene kezdenünk küldetésünket Hatásos fegyverek mellett használhatunk majd képességeket is, amelyekkel földönkívüli entitások, mutánsok és lények hadait intézzük el. További információkra 2019 teléig kell várnunk, a megjelenést pedig 2020 nyarára időzítették, amikor PC-n, PlayStation 4-en vagy Xbox Oneon is belevághatunk a kalandokba.
Planet ZOO
Két stúdió is erősen ráhajtott arra, hogy klasszikus tycoon játékok alapjait modernizálja Az egyik a Two Point Studios, amely a Two Point Hospitalal a Theme Hospital élményét hozta vissza, a másik pedig a Frontier Developments, amely úgy beledöngölte a RollerCoaster Tycoont a földbe, hogy öröm volt nézni. A következő „áldozat" a Zoo Tycoon sorozat lehet, bár az most egyébként is pihen, és korábbi részeit épp a Frontiernek köszönhetjük. A Planet Zooban állatkertet építhetünk ahol folyamatosan figyelnünk kell állataink jólétére, a biztonságra, arra, hogy ne csak élelemből, de törődésből is eleget kapjanak. Kutatóink génmódosítással növelhetik az állatok élettartamát méretét, javíthatják egészségüket és termékenységüket. Vásárlás mellett szaporítással is biztosíthatjuk, hogy a látogatók ne csak üres ketreceket nézegethessenek, a beltenyészet azonban negatív következményekkel járhat. A Jurassic World Evolutionnel a csapat már megmutatta, hogy tud jó állatgondozós játékot készíteni.
Pokemon Sword és Shield
A Nintendo semmit nem bízott a véletlenre, már az E3-as előadás előtt tartott egy dedikált Pokémon streamet ahol bejelentette a legfontosabb újításokat. A novemberben debütáló Pokémon Sword és Shield az Egyesült Királyság inspirálta Galarba visz minket amit telepakolnak már jól ismert és teljesen új szörnyekkel is. Pokémonjainkat nemcsak fejleszthetjük, de harconként egyszer a Dynamax képességet is aktiválhatjuk, aminek köszönhetően a zsebszörnyek soha nem látott méretet öltenek, és sokkal erősebbé válnak Természetesen nem maradnak ki a raidek sem, ahol a többi játékossal karöltve ilyen Dynamax formában lévő pokémonokat kell legyűrnünk. A játékok támogatják majd a Let's Go Pikachu! és Eevee! mellé tavaly kiadott Poké Ball Plus perifériát, amit kontrollerként ugyan nem használhatunk, de magunkkal vihetjük benne kedvenc szörnyünket, aki így tapasztalati pontokat gyűjt, és tárgyakat talál akkor is, ha épp nem játszunk.
Sniper Ghost Warrior Contracts
A CI Games hajlamos arra, hogy rosszul mérje fel képességeit de a Sniper Ghost Warrior 3 után kénytelen volt beismerni, hogy túl kicsi a csapat egy nyílt világú játék elkészítéséhez. A Contractsban ezért ismét önálló küldetésekre bontották a kampányt, kisebb területeket járhatunk be a szibériai vadonban, zsoldosként egy fő feladatot teljesíthetünk, valamint több mellékest a nagyobb jutalom reményében. A fizetésből fejlesztéseket vásárolhatunk hogy könnyebben elbánhassunk célpontjainkkal és a rivális - gép irányította mesterlövészekkel. Ha már a játék középpontjában távcsöves puskák állnak fejlesztik a távcsövet, valamint átdolgozzák a kezelőfelületet. Kapunk néhány új kütyüt is, köztük drónokkal, távirányítós lövegekkel, tapadó bombákkal. Aki online is próbára tenné magát, csapatos módokban küzdhet a győzelemért egyedi pályákon. Egyelőre örülünk annak, hogy a csapat látszólag nem vállalja túl magát, de csak akkor leszünk igazán boldogok ha átlagon felüli élményt kapunk.
Stronghold: Warlords
Akad néhány játékfejlesztéssel foglalkozó vállalat, amelyek akár évtizedekkel alapításuk után is meg tudnak élni régi sikereikből. Az említett halmazba tartozó FireFly Studios például többször megjárta már a középkori Európa és a KözelKelet harcmezőit várépítő és várostromló stratégiai sorozatával, sőt egy alkalommal még a fantázia birodalmába is kirándulást tett, most viszont a Selyemút másik végpontjától várja a megváltást. Ennélfogva a Stronghold: Warlords a Távol-Kelet történelmének harmadik századtól a tizenharmadikig terjedő időszakát öleli fel, tehát magába foglalja Dzsingisz kán gigantikus kiterjedésű birodalmának létrejöttét is. Kína lőporral működő fegyverekkel megerősített hadereje összecsap a mongol horda lovasaival, de a haddelhaddba beleszólást követelnek maguknak a japán szamurájok és a vietnami dzsungelharcosok is. A már jól ismert játékmenetet várhatóan feldobják majd az MI vezérelte hadurak, akik szövetségesként katonai és gazdasági támogatást nyújtanak és így megkönnyítik ellenfelünk leigázását
TALES OF ARISE
1995 óta fut nagy sikerrel a Bandai Namco által gondozott Tales sorozat, az eddig megjelent 16 fő és tíz spinoffjátékból összesen 20 millió példány talált gazdára 2019 májusáig. A játékok JRPG mivoltuknak köszönhetően elsősorban Japánban népszerűek, de nyugaton sem elhanyagolható az érdeklődés irántuk, amit remekül példáz, hogy a Microsoft E3 as előadásán mutatkozott be a széria következő része, a Tales of Arise. Látványban felülmúlja a korábbi részeket, játékmenete felfrissíti a harcrendszert, de nagyrészt megmarad a korábbi játékok alapjainál. Középpontjában egy törött maszkot viselő harcos és egy varázsolni képes leány áll. Egyikük a Rena bolygóról származik, a másik az annak gyarmatául szolgáló Dahnáról, és kettejük célja, hogy közösen változtassanak a jövőn. Gyönyörűen fest viszont ez a tényleg olyan típusú japán játék, amely nem fogja elragadni azokat, akik nem kedvelik a jellegzetes keleti megjelenítést, a JRPGkre jellemző mechanikákat.
Star Wars Jedi: Fallen Order
Igazi veteránok dolgoznak a Star Wars Jedi: Fallen Order-en, a játék rendezője például az a Stig Asmussen, aki hasonló pozíciót töltött be a God Of War 3 fejlesztésekor. A Fallen Order sztorija a Bracca nevű bolygón kezdődik, ahol a Birodalom űrhajós bontóüzeme található. Közvetlenül A sithek bosszúja után járunk, a Köztársaság most hullott szét, a galaxis pedig belépett egyik legsötétebb korszakába.
Ifjú padawan hősünk, Cal jelenleg a bontóüzemben próbálja meghúzni magát kétkezi munkásként Egyelőre tehát igazán keveset tudunk a főszereplőről, az viszont örömteli, hogy a fejlesztők ígérete szerint a játék végére az összes kérdésünkre választ kapunk, nem kell egy esetleges folytatásra nagy megfejtésekhez. Cal egy egy még fel nem fedett okból kifolyólag lelepleződik, így menekülni kényszerül. Társul egy Cere nevű nővel, aki korábban jedilovag volt, valamint csatlakozik hozzájuk egy cuki kis droid, BD-1. A FromSoftware játékainak több eleme is visszaköszön a Fallen Orderben, fontos azonban megjegyezni, hogy a Respawn nem akarja az egekbe tolni a vérnyomásunkat. A fejlesztők ígérete szerint a harcrendszer igényli majd a taktikus gondolkodást, ugyanakkor nem lesz kellemetlenül nehéz, ügyelnek majd arra is, hogy a játék jutalmazzon, és ne büntessen bennünket. Az sem véletlen, ha a Sekiro jut az eszünkbe az új Star Wars játék kapcsán, hiszen bizonyos ellenfelek életerőcsíkja alatt ott figyel egy blokkolási mérce. Ugyancsak a FromSoftware játékaira hajaz a gyógyítás és a mentés is.
Főhadiszállásunk és lakhelyünk egy Stinger Mantis nevű, testre szabható űrhajó lesz, amivel bármikor szabadon utazhatunk a planéták között, akarjunk akár küldetéseket megoldani, akár csak szabadon barangolni a bolygókon. Nem tudjuk pontosan, hogy hány bolygót kapunk, de a fejlesztők utaltak arra, hogy akad majd belőlük bőven. Fontos még megjegyezni, hogy az űrutazás „valós időben" zajlik, azaz miután ráböktünk a célra, ki kell várnunk, amíg odaér a Stinger Mantis. Ezzel elérték azt, hogy egyáltalán nem lesznek a játékban töltőképernyők, továbbá lehetőséget adtak a játékosnak, hogy különböző (egyelőre még meg nem nevezett) elfoglaltságokkal múlassa az időt a hajón. Érdemes lesz nyitott szemmel járni, és figyelni a bolygókon elszórt ládikókat, ugyanis ezekből szerezhetők meg azok a tárgyak, amelyekkel növelhetjük HP-nkat és erőnket. Ugyancsak az említett ládák rejtik a skillpontokat, amelyek segítségével új képességeket és mozdulatokat oldhatunk fel. Az eddig látottak alapján minden adott ahhoz, hogy a Respawn egy emlékezetes Star Wars játékkal ajándékozza meg a rajongókat.
The Legend Of Zelda: Link's Awakening
Belegondolni is ijesztő, hogy már 26 év telt el a Game Boyra megjelent The Legend of Zelda: Link's Awakening debütálása óta, amely a mai napig a franchise rajongóinak egyik kedvenc epizódja. Lévén hogy klasszikus handheld játék, várható volt, hogy a Nintendo hibrid konzolján is tiszteletét teszi, tavasszal pedig meg is erősítették a létezését. Az egykor nyolcbites látvánnyal megáldott játék végtelenül cuki, mesés grafikával tér vissza, így nemcsak a nosztalgiázó oldschool gamereket nyűgözi majd le, hanem azokat is, akik a megjelenésekor még nem is éltek. De azon túlmenően, hogy átültetik a régi játékot, egy ötletes extrával is feldobják. A küldetéseink során gyűjtött szobákból összerakhatjuk saját dungeonünket, amelybe aztán be is merészkedhetünk, így extra kihívás és rengeteg új tárgy is vár ránk a kaland során. A korábban csak egyenes vonalban mozgó ellenfelek is sokkal nagyobb szabadságot kaptak, immár nyolc irányba közlekedhetnek ami, lássuk be, jóval modernebbé teszi majd a játékmenetet.
The Legend Of Zelda: Breath Of The Wild (érkezőfélben levő, következő játék)
Nincs még egy kiadó a világon, amely megengedhetné magának, hogy úgy mutassák be az egyik legjobban várt játékát, hogy még a címét sem árulják el. Pedig a Nintendo pontosan ezt tette: egy alig másfélperces teaser trailer végére csak annyit írtak, hogy a The Legend of Zeicia: Breath of the Wild utódja már készülőben van. Mivel folytatást említenek, jó eséllyel egy közvetlenül kapcsolódó címről van szó, nem fogják a nulláról újraépíteni a játékmenetet A trailer alapján úgy tűnik, hogy az előző epizódhoz hasonló, meseszerű grafikával megáldott, nyílt világú játékot kapunk, amelyben több száz órányi felfedezni való vár ránk. A látvány várhatóan még lenyűgözőbb lesz, mint a Breath of the Wildé, és nemcsak azért, mert azóta eltelt két év, hanem azért is, mert azt még Wii U-ra is kiadták, ami minden bizonnyal eléggé megkötötte a fejlesztők kezét. Megjelenési dátum egyelőre nincs, de remélhetőleg legkésőbb jövőre ismét belevághatunk egy felejthetetlen kalandba.
The Outer Worlds
Ahhoz képest, hogy a legújabb generációs Unreal motort használja, a megtévesztésig hasonlít egy űrben játszódó Falloutra az Obsidian akció-RPG-je. A The Outer Worldsben egy távoli naprendszer gyarmatosítási folyamatába csúszott hiba folytán jókora késéssel érkezünk meg a célállomásra, hogy kezdetét vegye új életünk amely felett nagyvállalatok mindenható igazgatótanácsa rendelkezne, ha hagynánk. Csakhogy mi egy habókos tudós biztatására felvesszük a kesztyűt, elkötünk egy űrhajót, magunk mellé csődítünk néhány románcra alkalmatlan harcostársat, és gondoskodunk arról, hogy lezuhanjanak a részvényindexek. A fejlesztők felügyelet nélkül hagyott humorának köszönhetően bugokból lett kísérleti fegyvereket is használhatunk sőt ha úgy kívánjuk kedvünk szerint megszemélyesíthetünk egy komplett idiótát is, aki mások előtt folyton kellemetlen helyzetbe hozza barátait, továbbá képes az igazán nagy horderejű, sokak életét döntően befolyásoló szituációkban a létező legrosszabb következményekkel járó választás mellett kiállni.
Tom Clancy's Ghost Recon Breakpoint
Volt egy időszak, amikor mindenki azt gondolta, a katonai akciójátékoknak a kőzeljövő hadviselését kell megmutatniuk, és ebben a Ghost Recon széria is az élen járt. Aztán, mivel a Future Soldier nem aratott nagy sikert, a Ubisoft visszalépett, és a 2017-ben megjelent Ghost Recon Wildlandsben egy nagyon is aktuális problémát vett elő: a latinamerikai drogkarteleket, amelyekkel néhol már nem bír a kormány. A játékmenet bejött a játékosoknak, Bolívia azonban korlátozta a lehetőségeket ezért a viszonylag hamar, másfél év elteltével érkező, Breakpoint alcímű folytatás egy fiktív helyszínre visz minket, ahol sokkal nagyobb fenyegetéssel kell szembenéznünk.
Tom Clancy's Rainbow Six Quarantine
A Rainbow Six Siegedzsel a Ubisoft gondolt egy merészet és teljesen más útra terelte a sorozatot, mint amin addig járt. A Siege napjaink egyik legnépszerűbb PvP játéka lett, és ezt az irányt fogja tartani a következő években is, nem számíthatunk egyjátékos vagy kooperatív módra, sem a Terrorist Hunt bővítésére. Ugyanakkor a fejlesztők szerettek volna adni valamit a PvE-élményre vágyóknak is, így 2020-ban megjelenik a Rainbow Six Quarantine, amelyben két másik terrorelhárítóval együtt nézhetünk szembe egy ismeretlen és rémisztő, alighanem földönkívüli fenyegetéssel. Nagy hangsúly lesz a taktikázáson, használhatunk kütyüket is, de csak gép által irányított ellenfelekkel kell megküzdenünk. Szerepel benne a Siegeből ismert Ela és Vigil, de nem biztos, hogy pont ugyanarra lesznek képesek amire a multis fókuszú játékban. A megjelenés még messze van, ezért a Ubisoft nem volt bőbeszédű.
Vampire: The Masquerade Bloodlines 2
Miközben más kiadók is fejlesztenek játékokat a World of Darkness licence alapján, a jogokat birtokló Paradox sem üldögél tétlenül a hátsóján, sőt voltaképp a legfinomabb falatot tartotta meg saját magának. A kultikus Bloodlines folytatásában újonc vérszívóként keressük a helyünket Seattleben. A város nemrég került csak a Kamarilla fennhatósága alá, ezért a vezetés nagyobb türelmet tanúsít a hozzánk hasonló, nem tiszta vérű vámpírok iránt, mint máshol. Belsőnézetes akciószerepjátékról lévén szó, az erőszak ugyanolyan hatékony módszer céljaink elérésére, mint az észrevétlenség vagy ellenségeink megbabonázása. A játékos döntésén múlik, hogy melyik klánhoz (Brujah, Malkavian, Toreador, Tremere, Ventrue) csatlakozik szövetségre lép-e egy vagy több frakcióval, hajlandó-e a megmaradt emberségét kockára tenni azáltal, hogy elveszi ártatlanok életét. Az E3-on mutogatott prealfa képsorok még kissé nyersnek hatottak de már ennyiből is látszott, hogy a fejlesztőknek sikerült eltalálniuk az előd hangulatát.
Zombie Army 4: Dead War
Nem unatkozik a Rebellion: újrakeverte a Sniper Elite V2-t, Switchre költözteti a Sniper Elite III-at, készül egy VR-os spinoff, a Sniper Elite sorozat folytatása, és most kiderült, hogy dolgozik egy új, második világháborús, zombis játékon, amely a Zombie Army széria folytatása. Ezúttal 1946-ig utazunk vissza, Európa déli részein küzdhetünk (például Velencében és Milánóban). A Z tervet nem sikerült megakadályozni, a kontinenst romba döntötték a visszatérő, de még mindig élőholt hordák. Egyedül vagy három társunkkal együtt nézhetünk szembe a zombikkal, vadonatúj fegyvereket, képességeket, fejlesztéseket és csapdákat érhetünk el, megkapjuk a sorozat történelmének legnagyobb hordamódját, és természetesen a röntgenkamerának köszönhetően láthatjuk, hol hatolnak át a lövedékek áldozataink testén. A széria játékai nem a műfaj legkiemelkedőbb képviselői, de a srácok most jelentős fejlesztéseket ígérnek.
Watch Dogs: Legion
Az eddig megjelent két Watch Dogs játékban leginkább az volt közös, hogy ugyanazon téma köré épültek: bemutatták (részben fiktíven, kicsit kiszínezve), milyen veszélyeket rejteget a technológia egyre nagyobb mértékű elterjedése, és milyen lehetőségeket kínál a hackerek számára. A sztorik ugyanakkor nem kapcsolódtak össze szorosan, így a harmadik játékot is olyan irányba vihette a Ubisoft, amilyenbe csak akarta. A témaválasztás maradt, de sok minden változott, amitől a Watch Dogs: Legion egy igazán egyedi, érdekes és különleges alkotás lehet. Mókás látni, mennyire erősen igyekszik hangsúlyozni a kiadó, hogy játékaival nem foglal állást a politikában, aztán mégis beleáll az érzékeny aktuálpolitikai témákba. A Watch Dogs: Legion helyszíne a brexit (azaz az Egyesült Királyság kilépése az Európai Unióból) utáni, disztópikus London, ahol a hatalmat átvette egy privát katonai szervezet, az Albion. Mindenhol drónok repkednek, mindent kamerák figyelnek, az utakra ellenőrzőpontok épültek, és a maffia is az elfogadhatónál nagyobb befolyást szerzett. A DedSec azonban elkezdte összegyűjteni az ellenállókat, és folyamatosan toboroz embereket. A játékot irányító is a hackercsoport oldalán áll, de nem egyetlen karaktert irányít, hanem sokat. A város szinte minden lakóját (mind a közel 9 milliót, de egyszerre maximum húszat) beszervezhetjük, irányíthatjuk, ha azonban az épp vezérelt karakter elhalálozik, örökre búcsút kell mondanunk neki. Mindenki egyedi tulajdonságokkal, képességekkel rendelkezik, múltjuk meghatározza viselkedésüket, és azt, hogy hogyan lehetnek a DedSec hasznára. A járókelők és a katonák egyaránt „valódi" emberek, akiknek családjuk, barátaik vannak, így ha valakit megfosztunk az életétől, annak szerettei nem lesznek szervezetünk leglelkesebb rajongói, viszont ha segítünk egy arcnak, jó hírünket kelti ismerősei körében. Ha valakit szeretnénk az ügyünk mellé állítani, egy küldetésszál során szervezhetjük be (néhányan szívesen csatlakoznak, másokat nehezebb lesz meggyőzni, és komolyabb feladatot bíznak ránk), viszont ezenkívül folyamatosan halad az átívelő történet, amelynek kidolgozására szintén sok időt fordítottak.
A karaktereket fejleszthetjük, csatlakozásuk után szerepet oszthatunk rájuk, szintlépéssel újabb és újabb képességeik nyílnak meg. Természetesen ismét használhatunk kütyüket, drónokat, halálos és bénító fegyvereket feladataink teljesítéséhez. Bármely járművet elköthetjük (a buszokat és a taxikat is), közülük némelyik önvezető. Kooperatív módra is számíthatunk, de erről egyelőre nem mondtak semmit. Ha valóban minden úgy fog működni, ahogy ígérik, és az egyedi ötleteket képesek úgy megvalósítani, hogy közben maga a történet is épkézláb marad, a Watch Dogs: Legion a Ubisoft és a jövő év egyik legjobb játéka lehet.
A Watch Dogs különleges változataival megszerezhetjük a Season Passt, amely látszólag úgy fog működni, mint a The Division 2 esetében: nem exkluzívan kínál hozzáférést bizonyos tartalmakhoz, csak korábban férhetnek hozzájuk azok, akik befizetnek rá. A Season Pass tulajdonosai hét nappal hamarabb játszhatnak négy ikonikus karakterrel, amelyek mindegyike a játékélményt megváltoztató, egyedi képességekkel rendelkezik, valamint az első pillanattól fogva elérhetik a Not In Our Name küldetést, amelyben olyan arcoknak eredhetünk a nyomába, akik visszaélnek a DedSec nevével. Egy autófestés is jár, szintén a megjelenéstől fogva. (A Gamestar nyomán)
