2024. április 30., kedd
ATLÉTIKA – 57. MAGYAR SZÓ-KUPA

Van hozzá képünk

Mint ahogy Lőrinc Csongor, a városi tanács tagja mondta a megnyitón, az égiek kegyesek voltak a versenyzőkhöz és a szervezőkhöz is az 57. Magyar Szó-kupán, hiszen pár csepp esőt és egy kis szelet leszámítva semmi nem zavarta meg a 88 résztvevőt abban, hogy az idény elején felmérjék, hol tartanak a felkészülésben, melyik elemen kell még csiszolniuk, hogy a következő pár hónapban elérjék az általuk kitűzött célt.

Ha ez így fáj, nem kellene erőltetni

A szombaton a Népkerti stadionban megrendezett verseny elsősorban a dobókról szólt, hiszen a férfiaknál a budapesti Ferencváros versenyzője, Huszák János diszkoszvető győzött 62 méter feletti teljesítménnyel, a nőknél pedig megdőlt a Magyar Szó-kupa csúcsa, a békéscsabai Bogdán Annabella ugyanis 50,20 méterre hajította a gerelyt, így mintegy három métert javított az előző rekordon. Nem lenne ildomos szó nélkül elmenni amellett, hogy mindkét versenyzőt a zentai származású id. Eperjesi László edzi, aki Márton Anita edzéseit is irányítja, s akinek óriási szerepe volt abban, hogy Márton tavaly a riói olimpián bronzérmes lett.

A Zenta Atlétikaklub vezetői a verseny után bizakodva beszéltek a következő évi Magyar Szó-kupáról, amelyet, ha az önkormányzat és a Szerbiai Atlétikai Szövetség (ASS) pénzügyi lehetőségei engedik, már egy teljesen felújított atlétikapályán rendezhetnek meg, mivel a mostani – finoman szólva is – elég sok kívánnivalót hagy maga után.

És hogy ne csak a betűk beszéljenek, hanem a képek is, ajánljuk kedves figyelmükbe Gergely József fotóit.

Zentán minden versenyen készül fotó a bírókról – miért lenne a Magyar Szó-kupa kivétel ez alól?

Most repül a kis madár helyett a vasgolyó

A díszvendégek és a sportkrónikás (balról jobbra): Slobodan Branković, a Szerbiai Atlétikai Szövetség igazgatója, Lőrinc Csongor, a városi tanács tagja, Varjú Márta, a Magyar Szó főszerkesztője és Táborosi László

Fuss, Katarina, fuss! – Katarina Sirmić, a belgrádi Partizan versenyzője nyerte meg a női 100 méteres síkfutást

A dobása és a mosolya is nagy: Huszák János, az 57. Magyar Szó-kupa férfi győztese