2026. június 23., kedd

Média

Utolsó lyuk a furulyán

Médiakörökben igencsak felkorbácsolta a kedélyeket az a levél, amelyet az Újvidéki Rádió magyar szerkesztőségének tagjai intéztek a Vajdasági RTV vezetőségéhez. Felkeresésünkre a kollégák többször is hangsúlyozták, egy alulról szerveződő,minden hatástól független kezdeményezésről van szó, amelynek célja a kisebbségi tájékoztatás létjogosultságának fenntartása.

A tervezett elbocsájtások ellen tiltakoznak az Újvidéki Rádió magyar szerkesztőségének tagjai

A fiatal újságírók tervezett elbocsájtása ellen tiltakoznak az Újvidéki Rádió dolgozói. Mint az igazgatóbizottságnak és a Vajdasági RTV vezérigazgatójának megküldött levelükben írják, a szerkesztőség az utóbbi négy hónapban négy munkatársát veszítette el és az újabb 6-8 fős elbocsájtás gyakorlatilag a közszolgálati feladatok ellátásának ellehetetlenítését jelentené.

Két jelölt a Szerbiai RTV vezérigazgatói székébe

A Szerbiai RTV igazgatói bizottsága mai összejövetelén összegezte a vállalat vezérigazgatói posztjára benyújtott pályázati kérelmeket, miszerint öt kérelem érkezett időben a nyilvános pályázatban közzétett címre, ám az öt közül különféle okoknál fogva három mégsem tesz eleget a feltételeknek. Az elutasított kérelmek között van Dragan Bujoševićnak, a jelenlegi vezérigazgatónak a kérelme is.

Vannak-e koronavírus-fertőzöttek a VRTV-ben?

A Függetlenség ágazati szakszervezet szerdán arra kérte a Vajdasági RTV vezetőségét, hogy mielőbb ismertesse: vannak-e koronavírus-fertőzöttek a vállalatban, pontosan mennyien fertőződtek meg, és ennek kapcsán milyen intézkedéseket foganatosít az intézmény vezetősége a foglalkoztatottak egészsége és biztonsága érdekében. A nyilvános közleményre reagálva a vállalat vezetősége előrebocsátotta, hogy mindig készen állnak a szakszervezettel való beszélgetésre és együttműködésre, viszont meglepő, hogy a nyilvánosságon keresztül jutott el hozzájuk...