2025. május 19., hétfő

Szijjártó Péter óva intette Brüsszelt a béketárgyalások sikerének akadályozásától

Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter hétfő esti Facebook-bejegyzésében óva intette a magyar kormány békepárti álláspontját támadó európai politikusokat az ukrajnai béketárgyalások sikerének akadályozásától.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium közleménye szerint a tárcavezető arról számolt be, hogy Magyarország az ukrajnai háború szomszédságában immár több mint három éve érvel a tűzszünet és a béketárgyalások mellett, „Brüsszel és az európaiak" pedig több mint három éve támadják hazánkat emiatt.

„Donald Trump megválasztása azonban elhozta a béke reményét. Donald Trumpnak köszönhetően ma már újra közvetlen tárgyalások zajlanak amerikaiak és oroszok, valamint oroszok és ukránok között. A világ már ettől is biztonságosabb hely lett" – írta.

„Ugyanakkor mindenki tisztában van vele, hogy a béketárgyalások nehezek lesznek, ezért felszólítjuk Brüsszelt és azokat az európai politikusokat, akik három évig a békepárti álláspontunk miatt támadtak minket, hogy ne akadályozzák a béketárgyalások sikerét!" – tette hozzá.

Szijjártó Péter leszögezte, hogy a magyar kormány a maga részéről továbbra is minden erejével támogatja az amerikai elnök békeerőfeszítéseit, illetve reményét fejezte ki, hogy a tárgyalások minél előbb tűzszünethez, majd átfogó békemegállapodákhoz fognak vezetni.

Magyar ember Magyar Szót érdemel

Nyitókép: Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter (Fotó: MTI)