A Zombori Rádió 2007-ben került privatizálásra, akkor 25 alkalmazottja volt, mára mindössze heten maradtak munkaviszonyban, köztük négy újságíró. Utoljára 2011 januárjában kaptak a minimálbérnek megfelelő fizetést, azóta, 14 hónapja egy dinárt se. A 2010-es esztendő is igencsak szűkös volt számukra: három hónapban minimálbért vehettek föl, a többiben pedig ötezer dináros fizetéselőleget. A cég folyószámlája négy hónapja zárolva van, mert a rádió pert vesztett egy korábbi alkalmazottal és két volt igazgatóval szemben, nekik ki kell fizetni a bíróság által megítélt összegeket, de a számlát zárolták az áfa, valamint a személyi jövedelmek járulékai befizetésének elmaradása miatt is.
– A privatizációtól kezdve mostanára eljutottunk a mélypontra. Mindennap csak növekszik a veszteségünk, mert emelkedik a tartozásaink után járó kamat. Ugyanakkor a városi képviselő-testület az idei költségvetésben 3,5 millió dinárt tervezett a rádiónak, de máig ebből semmit se utalt át. Az első negyedévi részlet kibillenthetne bennünket a holtpontról, letudnánk az adósságainkat, és megkezdődhetne a vállalat konszolidálása – hallottuk Siniša Stričevićtől, a rádió Függetlenség szakszervezetének megbízottjától.
– Érthetetlen, hogy kérelmeink garmadája és megbeszélések sokasága ellenére valaki vagy valakik akadályozzák a városi képviselők határozatának megvalósítását, és visszatartják a megítélt eszközöket – mondta Stipan Benić megbízott igazgató. – Ha megkaptuk volna a pénzt, kimenekülhettünk volna az adósságok csapdájából, és a hét dolgozó a többnyelvű, közszolgálati irányultságú műsorkészítéssel megkeresné a saját kenyerét és a működési költségeket is. Ezzel szemben az önkormányzat a rádióra terheli a korábban birtokunkban álló irodákban helyet kapott szervezetek villanyfogyasztását is, mert nem választotta szét a fogyasztásmérőket.
A szakszervezet a megbízott igazgatóval egyetértésben arra az álláspontra helyezkedett, hogy amennyiben a hét végéig nem sikerül egyezségre jutniuk az önkormányzattal, április elsejétől radikális tiltakozásba kezdenek, követelik elmaradt járandóságukat és a szakmájukat megillető bérezést.
