MOTOGP

Révbe ért az Aprilia

A csapatok felszerelését Indonéziából Dél-Amerikába szállító repülőgépek műszaki gondjai miatt késésben, csak szombaton tudott megkezdődni az Argentin Nagydíj programja, ám miután ez megtörtént, történelmi eredménynek lett otthona a termasi versenypálya. Az Aprilia 2012-ben szállt be a királykategóriába, ám csak tavaly tudott elmozdulni a mezőny végéről, idén pedig a tesztek is mutatták, hogy újabb előrelépést tettek. A hétvégén látható erőfölényük azonban váratlan volt: Aleix Espargaró megszerezte az első rajthelyet, majd a futam során a vele együtt meglógó Jorge Martínnal csatázott, akit két sikertelen kísérlet után harmadszorra meg tudott előzni a hajrában, így megszerezte önmaga és a gyártó történetének első győzelmét a csúcskategóriában! Mi több, mostanáig az idősebb Espargaró testvér volt az egyetlen a MotoGP mezőnyében, aki karrierje során egyetlen kategóriában sem tudott még futamot nyerni, ám most, 284. rajtja után ez sikerült. Argentínában minden téren borultak az erőviszonyok, gyengélkedett a Ducati és a Yamaha gyári csapata is, a Hondával Pol Espargaró egy ideig tartotta magát testvére mögött, mielőtt elesett, Marc Márquez pedig indonéziai bukása után kiújult kettős látása miatt kényszerült ismét távol maradni. Három futam alapján az idei bajnokság sokszínűsége még a 2020-as szezonét is felülmúlja, amit jelez, hogy az egyéni tabellát egy Aprilia-versenyző vezeti egy KTM-mel és egy egy évvel korábbi Ducatival a nyomában…

Az Argentin Nagydíj végeredménye: 1. Aleix Espargaró (spanyol, Aprilia) 41:36,198, 2. Jorge Martín (spanyol, Pramac Ducati) +0,8 másodperc hátrány, 3. Álex Rins (spanyol, Suzuki) +1,3, 4. Joan Mir (spanyol, Suzuki) +1,8, 5. Francesco Bagnaia (olasz, Ducati) +5,8 stb. A Moto2 győztese: Celestino Vietti. A Moto3 győztese: Sergio García.

A világbajnokság állása: 1. A. Espargaró 45 pont, 2. B. Binder 38, 3. Bastianini 36, 4. Rins 36, 5. Quartararo 35 stb.