2024. május 9., csütörtök
XXV. NŐI VILÁGBAJNOKSÁG

Már csak Európa maradt

Kedden az első két negyeddöntővel megkezdődött az egyenes kieséses szakasz a vb-n, a mérkőzések pedig egyaránt ötgólos különbséggel, papírforma-eredménnyel zárultak, hiszen az eddig veretlen csapatok jutottak tovább. A szárnyaló Dánia eddig minden mérkőzését legalább tizenegy gólos előnnyel nyerte meg, így kétségtelenül a Brazília elleni találkozó volt számukra a legnehezebb, ám Sandra Toft 17 védése gondoskodott róla, hogy ne kerüljenek hátrányba a tízszer is eredményes Adriana Cardosóra alapozó brazilok ellen, akiknek utolsó nem európai csapatként ez a szakasz jelentette a végállomást.

A másik találkozón a spanyolok is hasonló fölényben játszottak a németek ellen, de csak miután a házigazdák rendezni tudták soraikat. A németek 4:0-val kezdtek, így a spanyol kapitány már az 5. percben időt kért, s a félidő végére a csapata nyolcgólos fordítást tudott végrehajtani, ugyanis ekkor már náluk volt az előny 14:10-zel. A második félidőt aztán már ők uralták, a 42 éves Silvia Navarro kulcsfontosságú büntetőket védett, mezőnyben pedig a 19 esztendős Paula Arcos Poveda nyújtotta a legjobb teljesítményt.

A dánok a Franciaország–Svédország, a spanyolok pedig a Norvégia–Oroszország mérkőzés győztesét várják az elődöntőben.

Eredmények, negyeddöntő: Dánia–Brazília 30:25 (14:13), Spanyolország–Németország 26:21 (14:10).