Davis ellopta a show-t

Jokić erőfeszítése ellenére Davisé volt az utolsó szó (Fotó: Beta/AP)

Hajszálnyi távolságra járt attól a Denver, hogy az NBA nyugati főcsoportdöntőjének második meccsén megverje a Lakers együttesét. A Nuggets – most már mondhatni hagyományosan – mély gödörbe került a találkozó korai szakaszában, a harmadik negyedben 16-tal is égtek Nikola Jokićék (70:54), ám az esélytelenebbnek tartott gárda szívós munkával partiban maradt a hajráig. Szűk három perccel az órán LeBron Jamesék 100:92-re vezettek, amikor a Denver szerb fenoménje hatalmas sorozatba kezdett: a Joker bő két perc alatt egymaga produkált 11:2-es futást, 20 másodperccel az órán már a Nuggets vezetett 103:102-re. Ekkor minden a védekezésen múlott, előbb Carusót hajszolták rontott triplába, majd Murray blokkolta Green győzelemért elengedett dobását, de a labda még mindig a Lakersnél maradt. Két másodperccel az órán Anthony Davis tudott elszakadni védőjétől, aki Rondo bepasszolását azonnal gyűrűre dobta, a hármas a dudaszó pillanatában hullott be. Davis 31 ponttal zárt, Jokić 30-ig jutott.

NBA, főcsoportdöntő, nyugat: LA Lakers–Denver 105:103 (2:0).