SZUPERLIGA

Bajnok a Crvena zvezda

Korábban már tudtuk, most lett hivatalos: a Crvena zvezda történelme során 31. alkalommal lett bajnok. A piros-fehérek a járvány utáni első fordulóban, a Rad elleni 5:0-s győzelmükkel matematikailag is biztosították elsőségüket a ligában.

Az ünneplő Crvena zvezda (Fotó: Beta)

Zenta: TSC–Javor 6:1 (2:0)

Városi stadion, zárt kapus, vezette: Nikolić (Kragujevac). Gólszerzők: Szilágyi az 5. és a 76., Tumbasević a 21., Zec a 48. és a 88., Lukić a 64. percben, illetve Petković a 75. percben.

TSC: Filipović, Varga, Babić (Galić, 82.), Antonić, Grabež (Ponjević, 75.), Tomanović, Tumbasević (Balázs, 75.), Zec, Duronjić (Sinkovits, 67.), Lukić (Ðurić, 67.), Szilágyi.

Javor: Lazović, Jevremović, Luković (Varga, 46.), Maričić, Nikolić, Pavišić, Petković, Piščević, Rogač (Milošević, 79.), Sević (Mladenović, 58.), Zvekanov (Švonja, 63.).

Két és fél hónapos szünet után lépett pályára a TSC. Szabó Zoltán együttese kiválóan futballozott, a topolyaiak Szilágyi révén az 5. percben megszerezték a vezetést. A Javor gyenge pontjának a szögletek számítottak, hiszen a 21. minutumban Tumbasević is egy sarokrúgás után szerzett gólt. A teljes TSC-fölényt Zec biztosította be rögtön a szünet után, majd a 64. percben Lukić is feliratkozott a gólszerzők listájára. A vendégeknél Petković szépített, ám pár pillanattal később Szilágyi másodszor is betalált, hogy a hajrában Zec beállítsa a 6:1-es végeredményt. A TSC a három pont megszerzésével a negyedik, európai kupaszereplést érő helyen tanyázik.

Szuperliga, a 27. forduló: Rad–Crvena zvezda 0:5, Vojvodina–Čukarički 1:1, Inđija–Spartacus 1:2, Radnik–Proleter 1:1, Partizan–Mladost 4:1, Napredak–Radnički (N) 1:1, TSC–Javor 6:1. Mačva–Voždovac 0:1.