Cs. Simon István és Móra Ferenc emlékezete

A hétvégén tartották meg Csókán a Cs. Simon István vers- és prózamondó találkozót

Tóth Lívia

2019. október 22., 09:56

Kommentek száma 0  A cikkhez tartozik képgaléria  Megjelent nyomtatásban

Ötödik alkalommal tartották meg a hétvégén Csókán a Cs. Simon István vers- és prózamondó találkozót.

Az idei vers- és prózamondó verseny díjazottjai (Báló Andor felvétele)

Az idei vers- és prózamondó verseny díjazottjai (Báló Andor felvétele)

A megmérettetésre Hajdújárásról, Kishegyesről, Topolyáról, Csókáról, Zentáról és Temerinből összesen 61 általános iskolás és középiskolás versmondó érkezett, akik felkészítőikkel és kísérőikkel zsúfolásig megtöltötték a Móra Ferenc Magyar Művelődési Egyesület nagytermét. Az eseményre minden évben vajdasági írók, költők versével vagy prózájával nevezhetnek be az érdeklődők, az idén azonban – mivel most van születésének 140. és halálának a 85. évfordulója, valamint a nevét viselő házigazda egyesületet éppen 50 évvel ezelőtt alapították meg – Móra Ferenctől is választhattak verset vagy prózát a jelentkezők.

A rendezvényt Oláj Ibolya, a Magyar Nemzeti Tanács oktatási bizottságának tagja nyitotta meg, Kónya Sándor versénekes pedig kedvcsinálóként három verset adott elő, egyet-egyet Móra Ferenctől, Cs. Simon Istvántól és a nemrégiben elhunyt, szintén csókai írótól, költőtől Fehér Kálmántól.

A bemutatkozók teljesítményét Verebes Krnács Erika előadóművész, Erdélyi Ilona nyugalmazott magyartanár és Juhász Attila magyartanár értékelte. Összegzésük tanulsága az volt, hogy a jó versmondás egyetlen szóval jellemezhető: őszinte.

Az V. Cs. Simon István vers- és rrózamondó találkozón a következő eredmények születtek: 1–2. osztály: 1. Szőregi Petra (Csóka), 2. Slezák Zsanett (Csóka), 3. Árok Titanilla (Csóka).

3–4. osztály: 1. Ujházi Nina (Zenta), 2. Nikolić Dávid (Zenta), 3. Pribićević Tara Blanka (Zenta), különdíjasok: Dulity Adrián (Zenta), Gombár Réka (Temerin), Balunovity Anna (Csóka), Bado Nikita (Temerin), Lovas Jázmin (Zenta). 5–6. osztály: 1. Galusz Áron (Zenta), 2. Dudás Iván (Kishegyes), 3. Rózsa Léna (Kishegyes). 7–8. osztály: 1. Jaksa Dominika (Csóka), 2. Bicók Adrianna (Zenta), 3. Tóth Katarina (Temerin). Középiskolások: 1. Ágó Gergely (Zenta), 2. Nagy Anikó (Zenta).


Mielőtt hozzászólna a cikkhez, kérjük olvassa el a moderálási alapelvet!

! Hozzászóláshoz be kell jelentkeznie:
Facebook belépés
Listázás:

  • HETI ROVATOK
  • Kerekeken
  • Napsugár
  • Nyugdíjasok oldala
  • Vonalkód
  • MELLÉKLETEK
  • Sportvilág
  • Üveggolyó
  • Magvető
  • Képes Ifjúság
  • Tarka Világ
  • Kilátó
  • Hétvége