2024. május 8., szerda

A Zvezdát kell megverni

Két mérkőzésen lezárta a Crvena zvezda a Mega elleni Szuperliga-elődöntőjét, miután a hazai magabiztos siker után másodszor is legyőzte (96:91) a mitrovicai együttest. A második felvonáson pályaválasztó Mega – az újfent Belgrádban rendezett meccsen – biztatóan kezdett, ezután a Zvezda a szárnyaló Rivers (29) vezetésével a második negyed közepére nagyon ellépett (34:48), ám az esélytelenebb gárda ezt a hátrányt pazar 14:0-s szériával eltüntette (félidőben 50:49). Mi több, a lendület még eltartott néhány percig, egy ideig úgy tűnt (57:51), a Mega talán ki tudja harcolni a szoros végjátékot, esetleg a harmadik találkozót, ám a Zvezda visszavette az előnyt, és a továbbiakban meg is őrizte. A meccs tragikus hőse a 22 pontos hazai Adam Mokoka lett, a francia 3 másodperccel a dudaszó előtt büntetőt hibázott az egyenlítésért (91:92), majd sportszerűtlen szabálytalanságot ütött be, amivel megpecsételődött csapatának sorsa.

A Zvezda sorozatban nyolcadik Szuperliga-döntőjébe jutott be, idén második trófeájáért küzd, miután az ABA-liga-sikert megelőzően a Radivoj Korać-kupa döntőjében meglepetésre megverte a Partizan. A fekete-fehérek tegnap este a fővárosi Železnik csarnokban léptek pályára az FMP vendégeként, 1:0-s előnnyel a sorozatban, ha nyertek, újra klasszikus fináléra kerül sor.