2024. május 1., szerda

Súlyos vereségek

Kikapott a TSC, a Becse és a Zenta is, a Bajsa remizett, egyedül az adorjáni Tisza győzött…

I. LIGA

Inđija: Inđija–TSC 4:0 (2:0)

Városi stadion, 400 néző, vezette: Manojlović (Knjaževac). Góllövők: Smiljanić a 17., Ivančević a 45., Lukić az 56. és Bađi a 64. percben.

Inđija: Preković, Smiljanić (Zerafa), Ciger, Ivančević, Bosančić, Lukić (Bađi), Ilić, Banjac (Kiković), Anđelković, Janjić, Rogač.

TSC: Filipović, Svitić, Ponjević, Babić, Branković, Tomanović (Miličević), Sinkovits (Milisavljević), Čordašić, Arsenijević (Bastajić), Szilágyi, Galić.

Az első félidőben a topolyaiak többet kezdeményeztek, és többet birtokolták a labdát, de a hazaiak lőtték a gólokat. A folytatásban is kezdeményezett a TSC, háromszor is a kapufa mentette meg a házigazdákat a góltól, akik viszont két nagy védelmi hibát kihasználva nagyarányú győzelemmel biztosíthatták be a tabellán a vezető pozíciót.

Óbecse: Becse–OFK Žarkovo 1:5 (1:1)

Városi stadion, 500 néző, vezette Matić (Újvidék). Góllövők: Dražić a 6., illetve Đorđević a 12. és a 80., Rajić az 58., a 89. és a 92. percben.

Becse: Živkov, Mandić, Jelić, Stanojev, Radić, Cvijić (Erdeljan), Erak, Dražić, Grujić, Tomčić, Kovačević.

OFK Žarkovo: Pavlović, Nikolić, Šaka, Milanović, Bogunović, Vujović, Đorđević (Petković), Mijatović, Rajić, Trivković (Garić), Knežević (Roberts Omega).

Súlyos vereséget szenvedtek el az óbecseiek hazai pályán. Nem indult rosszul a találkozó, hiszen Dražić már a 6. percben megszerezte a vezetést, de nem tartott túl sokáig a hazai öröm, mivel a 12. percben egy szabadrúgást követően Đorđević fejesével kiegyenlítettek a vendégek. Ötlettelennek és bizonytalannak tűnt a Becse, amely az 52. percben egy kapushibát követően hátrányba került. A végére a hazai csapat teljesen szétesett, és további három gólt kapott. A vendégek közül kiemelkedett Rajić, aki mesterhármast ért el.

A 6. forduló: Inđija–TSC 4:0, Becse–OFK Žarkovo 1:5, Trajal–Metalac 1:1, Teleoptik–Javor 0:4, Radnički 1923–Budućnost 1:0, Novi Pazar–Bežanija 2:2, Sloboda–Zlatibor 0:3. A Borac–Sinđelić mérkőzést ma játsszák.

2

A következő forduló (szeptember 14-én, 15-én, 16-án és 17-én): Bežanija–Inđija, Budućnost–Novi Pazar, Sinđelić–Radnički 1923, Zlatibor–Borac, Javor–Sloboda, Metalac–Teleoptik, OFK Žarkovo–Trajal, TSC–Becse.

I. VAJDASÁGI LIGA

A 4. forduló: Cement–Radnički (M) 0:0, Bratstvo–Radnički (ÚP) 3:0, Hajduk–Dinamo 1:0, Bácska 1901–ČSK 1:1, Crvena zvezda–Mladost 4:1, Dunav–Srbobran 4:0, Borac–Vršac 1:2, Omladinac–Radnički (N) 0:0, Kabel–Železničar 1:1.

1

A következő forduló (szeptember 15-én és 16-án): Železničar–Cement, Radnički (N)–Kabel, Vršac–Omladinac, Srbobran–Borac, Mladost–Dunav, ČSK–Crvena zvezda, Dinamo–Bácska 1901, Radnički (ÚP)–Hajduk, Radnički (M)–Bratstvo.

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

Pacsér: Bácska–Bajsa 2:2 (0:2)

Bácska-pálya, 200 néző, vezette: Sipos (Szenttamás). Góllövők: Majoros az 1. és Szakács a 25., illetve Kovač az 56. és Milovanović a 69. percben.

Bácska: Marović, Došlov (Borenović), Živina, Đurović, Kovač, Dragin (Petković), Gnjatović, Rahić (Nikšić), Milovanović, Miličić, Šotra.

Bajsa: Damjanović, Boros, Latyák, Szakács (Tresiglavić), Horváth, Majoros, Zsemberi, Kocsis (Marjanović), Majkić, Krivokapić, Mihalecz.

Az első félidőben már két góllal vezetett a Bajsa. Elsőként Majoros talált be Horváth indítását követően. A második gólnál szintén Horváthtól indult az akció, amelyet ezúttal Szakács fejezett be. A második félidőre rendezték soraikat a pacsériak, ki is egyenlítettek, majd ezt követően nagy harc folyt a győztes gólért, de az eredmény már nem változott.

A 4. forduló: Mladost (T)–Mladost (A) 2:2, BSK–Tisza 0:2, Radnički (Z)–Budućnost 0:1, Tekstilac–Polet 1:0, Crvenka–Mladost (P) 1:0, Sloga–Vrbas 3:0, Tavankut–Radnički 1912 0:4, Bácska–Bajsa 2:2.

0

A következő forduló (szeptember 15-én és 16-án): Bajsa–Mladost (T), Radnički 1912–Bácska, Vrbas–Tavankut, Mladost (P)–Sloga, Polet–Crvenka, Budućnost–Tekstilac, Tisza–Radnički (Z), Mladost (A)–BSK.

VAJDASÁGI LIGA – KELET

A 4. forduló: Krajina–Proleter 2:1, BAK–ŽAK 0:1, Sloga–Radnički (S) 2:3, Kozara–Jedinstvo (BK) 2:0, Jedinstvo (TB)–Vojvodina 1:0, Begej–Sloboda 0:0, Budućnost–Radnički (K) 2:0, Kikinda–Mladost 1:1.

0

A következő forduló (szeptember 15-én és 16-án): Mladost–Krajina, Radnički (K)–Kikinda, Sloboda–Budućnost, Vojvodina–Begej, Jedinstvo (BK)–Jedinstvo (TB), Radnički (S)–Kozara, ŽAK–Sloga, Proleter–BAK.

VAJDASÁGI LIGA – DÉL

A 4. forduló: Sloga (E)–1. Maj 2:4, Jedinstvo–Sremac 0:1, Tatra–Hajduk (B) 2:2, Hajduk (Č)–Sloga (T) 0:2, Jugović–Hajduk (D) 2:0, Borac (S)–Laćarak 4:0, Podrinje–Podunavac 1:0. A Radnički (Š) szabad volt.