2024. május 8., szerda

Győztes a Montpellier

A hétvégén került sor a férfi kézilabda Bajnokok Ligája négyes döntőjére, melynek fináléjában meglepetésre a Montpellier és a Nantes tartott francia házidöntőt. A mérkőzés elején a Nantes óriási tempót diktált, s a vezetést is sikerült megszerezniük, de negyedóra elteltével a Montpellier átvette a vezetést, a félidőre már háromgólos előnnyel vonultak el a csapatok. A második játékrész kiegyenlített mederben folyt, tíz perccel a rendes játékidő lejárta előtt 24:24 volt az állás, ám a Montpellier magasabb fokozatra kapcsolt. Három percen belül három gólt szereztek, s újra megléptek riválisuktól, a Nantes pedig megroppant. A végjáték sima lett, a Montpellier hat góllal is vezetett, a végeredmény pedig 32:27 lett, ezzel 2003 után másodszor nyerték meg a legrangosabb európai kupasorozatot.

Az argentin Diego Simonet hat találattal járult hozzá csapata sikeréhez, a szakértők szerint ő volt a final four legjobb játékosa.