2025. június 18., szerda

A sport mindenkinek szól

Tartományi támogatás a sportinfrastruktúra fejlesztésére

A Tartományi Ifjúsági és Sporttitkárság az idén is támogatja a sportlétesítmények felújítását, a sportpályák kiépítését és felszerelését. A tartományi kormány épületében tegnap Dane Basta tartományi ifjúsági és sporttitkár nyújtotta át a támogatási szerződéseket az önkormányzatok és sportközpontok képviselőinek. A pályázat keretösszege 350 millió dinár.

– A pályázat célja a sportinfrastruktúra fejlesztése Vajdaságban. A tartományi titkárság támogatásával 31 projektum valósul meg. Azt szeretnénk, hogy a sport mindenki számára elérhetővé váljon. A tartományi titkárság 2016-tól idáig mintegy 2 milliárd dinárt fektetett a sportinfrastruktúra fejlesztésébe, és összesen 560 projektum valósult meg. Az említett időszakban Vajdaság mind a 45 községében sikerült fejlesztéseket végrehajtani. Örömmel tölt el, hogy évről évre növekszik a költségvetés. A tartományi titkárság továbbra is mindent megtesz annak érdekében, hogy fejlessze a sportot Vajdaságban, bajnokokat neveljen, valamint minél több polgárt ösztönözzön arra, hogy sportoljon és egészséges életet éljen. Ennek érdekében elengedhetetlen a megfelelő sportinfrastruktúra, a tartományi titkárság mindenképpen folytatja a beruházást e téren – fejtette ki Basta.

Kónya Róbert, a magyarkanizsai önkormányzat polgármesteri tanácsosa elmondta, hogy Magyarkanizsa község ezen a pályázaton 10,3 millió dinárt nyert, amelyet a kézilabdapálya felújítására fordít.
 

Kónya Róbert (Dancsó Áron felvétele)

Kónya Róbert (Dancsó Áron felvétele)

Magyarkanizsa község nagy hangsúlyt fektet a sport fejlesztésére, a sportpályák felújítására. Minden településen folyamatosan karbantartják a sportpályákat. A mostani beruházás fontos, mivel a kézilabdapályát rengetegen használják, különösen a nyáron. A támogatásból lehetőség lesz a burkolat megújítására, a pálya körbekerítésére és egy olyan multifunkcionális terep kialakítására a kézilabdát és egyéb sportokat űzők számára, amelyet sokkal több gyerek vehet igénybe – fogalmazott Kónya Róbert.

Juhász Attila, Zenta község képviselő-testületének alelnöke elmondta, hogy ezen a pályázaton 4 millió dináros támogatást kaptak a tartományi titkárságtól. 

Juhász Attila (Dancsó Áron felvétele)

Juhász Attila (Dancsó Áron felvétele)

– Ezt az összeget Zenta község arra használja fel, hogy a Népkertben szabadtéri edzőtermet alakítson ki, ahol saját testsúlyos gyakorlatokat lehet végezni. A Népkert mindig arról volt ismert, hogy nagy hangsúlyt fektetett a sportolásra. Az önkormányzatnak az a szándéka, hogy folytatja a Népkertben lévő játszótérnek a felújítását is. Fontos, hogy használható legyen, és a gyerekek igénybe tudják venni – fejtette ki Juhász Attila.

Bilicki Zoltán, Ada község polgármestere elmondta, hogy Ada község önkormányzata az adai Cseh Károly Általános Iskola udvarának felújítására pályázott.

 

Bilicki Zoltán (Dancsó Áron felvétele)

Bilicki Zoltán (Dancsó Áron felvétele)

– Az udvar nagy része valójában sportpálya lelátóval, amely évek óta rossz állapotban volt. A tartományi titkárság támogatásával és némi önerővel szeretnénk felújítani. Ada község egyébként nagy hangsúlyt fektet a sport fejlesztésére, 2023-ban házigazdája volt a Vajdasági Munkássport-olimpiának. Az eseményre igyekeztünk felújítani a sportinfrastruktúrát, és új sportlétesítmények építését is tervezzük. Ada község folyamatosan azon munkálkodik, hogy fejlessze a sportot – fogalmazott Bilicki Zoltán.

Magyar ember Magyar Szót érdemel

Nyitókép: Pixabay