Tekintettel arra, hogy más érdeklődő nem volt (az első két árverésre, amelyen magasabb volt a kezdőár senki sem jelentkezett) így Dragica Arsić csődeljárási igazgató alig néhány perc alatt lezárta az eljárást. Ezzel elkelt a vállalat Nagybecskerek központjában levő ügyviteli épülete, a központi üzemrészleg, a szécsányi téglagyár, és egy Nagybecskereken épülő tömbház.
A dolog érdekessége, hogy ezzel a GIK Banat valójában visszakerült a laktaši (boszniai Szerb Köztársaság) Ljubomir Čubić tulajdonába, akinek a csődeljárás előtt is birtokában volt a vállalat vagyonának többségi tulajdona. Akkor a boszniai Intergradnja társaság tulajdonosaként. A régi/új gazdát egyébként Milorad Dodiknak, a Szerb Köztársaság kormányfőjének közeli barátjaként emlegetik. A csődeljárás elindítása előtt a mintegy 250 dolgozó hónapokig sztrájkolt a fizetések és az egyéb járandóságok több éves késése miatt. Folyamatosan próbáltak kapcsolatba lépni a tulajdonossal, de kezdeményezésük nem járt sikerrel. A dolgozók azzal vádolták, hogy felelőtlenül és törvénytelen módon vezette a vállalat ügyvitelét, azzal a céllal, hogy szándékosan csődbe juttassa a vállalatot és megszabaduljon a dolgozóktól. Azt is felrótták a gazdának, hogy elutasította a felkínált németországi munkákat. A gazda viszont (közvetítő útján) cáfolta, hogy nem akarná talpra állítani a vállalatot. Azt állította, hogy a vállalat megvásárlásakor félrevezették, de a dolgozóknak a munkához való hozzáállását is kifogásolta. Érdemben azonban semmit sem tett az újraindítás érdekében.
Ezúttal azonban a gazdának már nem lesznek gondjai a dolgozókkal, mivel egy másik cég nevében vette meg a vállalatot. Uroš Aulić, az Intergradnja group igazgatója hétfőn kijelentette, hogy a szerződés értelmében nincsenek kötelezettségeik az egykori dolgozók iránt, egy részüket azonban visszaveszik. Erre azonban csak később kerülhet sor, amikor elkészül a vállalat újraindításának a terve. Bejelentette, hogy a GIK Banat ezentúl résztvesz a hazai és külföldi versenypályázatokon.
