A pandémia, de az orosz–ukrán háború is azt eredményezte, hogy minden térségbeli kormánynak újra kell gondolnia a beruházásait, a korábban meghozott döntéseket és terveket – jelentette ki Kishegyes...
Gazdaság
Zorana Mihajlović bányászati és energiaügyi miniszter kijelentette, hogy az állam mindent megtesz a stabil és biztonságos villamosenergia-, hőenergia- és energiatermék-ellátás érdekében.
A spanyol kormány nem fogja elrendelni a fogyasztóknak, hogy csökkentsék a gázfogyasztást, és nem fogja törvénybe foglalni az otthoni hőfokszabályozók átállításának kötelezettségét. A kormány mégis azt javasolhatja a lakosságnak, hogy takarékoskodjon az energiával – jelentette ki Teresa Ribera spanyol energiaügyi miniszter a Cadena SER helyi rádió műsorában.
Bizonytalan a kisiparos műhelyek sorsa Szerbiában: nagyon kevés olyan fiatalról tud a Nemzeti Foglalkoztatási Szolgálat, aki mesterként vállalna állást. A hivatal júniusi adatai szerint az országba...
Újraindult tegnap a gázszállítás a Németországot Oroszországgal összekötő Északi Áramlat 1 gázvezetéken. A tíznapos, rendszeres karbantartási leállás után – az üzemeltető Nord Stream AG tájékoztatása szerint – a csütörtökön elindított szállítások várhatóan egy darabig jóval a vezeték teljes kapacitása alatt maradnak.
Vajdaság területén a 2012 óta nem tapasztalt szárazságnak az a következménye, hogy rendkívül alacsony a folyók és a víztározók vízszintje. A Moravica, a Zobnatica és a Száva vizének szintje már elérte a biológiai minimumot.

