A 31. Vadvirág Néptánc- és Népzenei Tábor vasárnap este Adán szórakoztató és hangulatos népművészeti gálaműsorral fejeződött be, amelyen a táborlakók bemutatták a szépszámban összegyűlt közönségnek mindazt, amit az elmúlt öt nap során a néptánc- és a népzenei oktatáson megtanultak. Az adai lóversenypályán lévő csűr alatt százhuszonöt gyermek és fiatal lépett fel, akik a táborban négy korcsoportban különféle magyar néptáncokat tanultak, valamint bemutatkoztak a népzeneoktatáson résztvevők furulyások és tamburások, az énekesek, illetve az óvodások csoportja is.
Az adai Vadvirág Hagyományápoló Kör kedd estétől tartotta meg az idei tábort, amelyben a napi kétszeri néptánc foglalkozások mellett népzenetanítás, változatos kézműves-foglalkozások, esténként előadás, koncertek és táncházak várták a résztvevőket az óvodástól az egyetemista korosztályig. A tábort az adai lóversenypályán bonyolították le, ahol sátrakban voltak elszállásolva a táborlakók, A foglalkozásokat pedig a csűr alatt és az erre a célra felállított, nagy méretű sátrak alatt szervezték meg.
A Vadvirág HK elnöke és a tábor szervezője, Varga Lívia sikeresnek nevezte az idei néptánc- és népzenei tábort. Elégedette állapította meg, hogy a táborban jó hangulat uralkodott, valamint barátságos és összetartó társaság jött össze, akik lelkesen és elhivatottan vettek részt az oktatáson és a programokon. Kiemelte, hogy az idei tábor hatalmas szülői összefogásával került megrendezésre, amiért dicséret illeti a gyermekek szüleit, mert ez nagy segítséget jelentett az egyesületnek.

Az idei Vadvirág-tábor is gálaműsorral zárult Adán (Fotó: Csincsik Zsolt)

A kisiskolás gyerekek a délalföldi táncokat sajátították el a táborban (Fotó: Csincsik Zsolt)
– Az idén örömünkre szolgált, hogy népes volt néptánc- és népzenei táborunk, amelyben százhuszonöt táncos vett részt, akiknek négy csoportban szerveztük meg az oktatást. Az óvodás korosztálynak délelőttönként volt lehetősége részt venni csoportos foglalkozáson, amelyen gyermekjátékokat játszottak, mesét hallgattak és rajzoltak Kovács Franciska vezetésével. A legidősebb táncosok válaszúti táncokat tanultak Both József és párja, Szabó Zsanett néptáncoktatók vezetésével. A tőlük fiatalabb, és egyben a legnépesebb csapat magyarpalatkai táncokat tanult Kirch Zoltán és Podpácz Beáta néptáncoktatóktól. Mindkét táncospár járt már a táborunkban, ahol már több éve oktatnak és ismerik a fiatalokat. Visszajáró oktatópáros, Varga Andreas és Varga Anikó is, akiktől dél-alföldi táncot tanultak a kisiskolás gyerekek. A legfiatalabb csapatot iskolakezdő, elsős és másodikos kisiskolások alkották, akik somogyi táncokat tanultak Topolcsányi János táncoktatótól – magyarázta Varga Lívia. – A legidősebb csapatot egyetemisták és középiskolások alkották, a tőlük fiatalabbak csoportba főként az általános iskola hetedik és nyolcadik osztályos tanulói kerültek. A táborban a Fokos és a Duhaj zenekar kísérte a táncosokat. Az idén nemcsak Adáról érkeztek táborlakók, hanem Magyarkanizsáról, Zentáról és Moholról, illetve egy csoport Magyarországról. A néptáncpróbák délelőtt és délután zajlottak, 9 és 12 óra, illetve 17 és 19 óra között. A népzenei oktatás délutánonként, 14 és 17 óra között folyt. A tamburaoktatást Csasznyi Imre vezette, a furulyaoktatást pásztorfurulyán Lévai Lili tanította. A népdaloktatás az idősebb korosztálynak Bosznai Sára, a fiatalabbnak Apró Boglárka tartotta. A délutáni programok magukba foglalták a kézműves-foglalkozásokat is, amelyen nemezeléssel, agyagozással, varrással és papírfonással ismerkedtek meg a résztvevők, valamint egyik nap az adai Kreastol Klub tartott foglalkozást – tudtuk meg a Vadvirág HK elnökétől.
A Vadvirág-táborban esténként programok és táncház várta a résztvevőket. Ezen előadás tartott Resócki Rolland és Kuzma Péter a Vadvirág HK erdélyi népdal- és néptáncgyűjtéséről, majd bemutatkoztak a tábor oktatói, valamint koncertezett a Baraparty és a Duhaj zenekar is.

Az óvodás csoport gyermekjátékokat játszott (Fotó: Csincsik Zsolt)

Nyitókép: Több mint negyven fiatal tanult magyarpalatkai táncokat a csűr alatt (Fotó: Csincsik Zsolt)