2026. március 6., péntek

Meghosszabbították Kasza József előzetes letartóztatását

További személyeket kísértek be az Agrobank-ügyben

További harminc nappal hosszabbították meg az előzetes letartóztatást Kasza József, az Agrobank szabadkai fiókintézetének egykori igazgatója és további három személy esetében. Kasza, Zoran Malešević a bank egykori igazgatóhelyettese, Peđa Mališanović az Azohem, a Mala Bosna és az Azotara vállalatok tulajdonosa valamint Miomir Paovica bírósági szakértő a gyanú szerint banki garanciákat adtak ki és hiteleket hagytak jóvá az előírtnál kedvezőbb feltételek mellett, amivel az Agrobanknak 13 millió eurós kárt okoztak.

Ugyanakkor a délelőtt folyamán további személyeket kísértek be a bűnügyi rendőrség nyomozói, mégpedig Branislav Pešićet, a bank végrehajtó bizottságának tagját és a nyugat-szerbiai hitelbizottság elnökét, Velibor Lukićot, a bank čačaki fiókjának igazgatóját, a hitelbizottság tagját és Milenko Surudžićot, a "Mediteran 92", a „Hend prom“ és a „Dragačevac frut“ vállalatok tulajdonosát.

Miljko Radisavljević különleges ügyész irodájából közölték, hogy a gyanúsítottak ellen annak idején már bűnvádi feljelentést tettek, hivatali visszaélés gyanújával, amellyel az Agrobanknak egymilliárd és 840 millió dináros kárt okoztak, a 2005-2011 időszakban.

Hitelügyletekkel történt visszaélések miatt a mai napig 25 személy ellen vizsgálódnak. A rendőrség és az ügyészség gyanúja szerint 2006 óta nagyszámú hiteleket hagytak jóvá törvényellenesen. Ennek következtében több mint 200 millió eurós hitelösszeg alakult ki, ami nem megfizettethető.

Magyar ember Magyar Szót érdemel