2024. május 20., hétfő

Napfényfürdő az erdőben

A természet jótékony hatásának lehettek tanúi a Magyar Szó Lapkiadó Kft. dolgozói

Az eseményhez kapcsolódó fotógalériánkat ITT tekintheti meg.

Csapatépítő kiránduláson vettek részt szombaton a szerkesztőségek, a nyomda, valamint a szakszolgálat tagjai a Vajdaság Erdei Közvállalat szávaszentdemeteri erdőgazdaságához tartozó természetvédelmi területen, amelynek különleges egysége az Obedi-láp.

A programsorozat egyik állomásaként a résztvevők ismeretterjesztő filmet tekinthettek meg a szerémségi bioszféra-rezervátum történetéről, fa- és vadállományáról, valamint a természetvédelmi táj sajátosságairól. Elhangzott, hogy az Obedi-láp olyan természetvédelmi egység, amelyet még 1874-ben nyilvánítottak védett övezetté, így a világ második legrégebbi természetvédelmi területeként tartják számon. Egy másik program keretében a Vajdaság Erdei Közvállalat felügyelete alatt működő őzállomány-nevelő területet vehették szemügyre a látogatók. S akinek szerencséje volt, megfigyelhette a fiatal őzek szökellését az etetők közelében.

Katamaránon hajózva ismertették az Obedi-láp sajátosságait (Dávid Csilla felvétele)

Katamaránon hajózva ismertették az Obedi-láp sajátosságait (Dávid Csilla felvétele)

Majd katamaránnal átszelve a vizet, megfigyelhettük az Obed-láp nagyszámú és változatos növényvilágát és madárállományát. Túravezetőnktől megtudtuk, hogy olyan ritka növényfajok is megtalálhatóak itt, mint a fehér és a sárga tavirózsa, a mocsári páfrány és a mocsári orchidea. A hajózás után könnyed gyalogtúra következett, amelynek során az erdő különleges flórája mellett az erdei wellness hatékonyságával is megismerkedhettek a túrázók, amely minden egyes korosztály számára jótékony hatással bír. Elhangzott, hogy a japán eredetű shinrin-yoku vagyis az erdőfürdő célja a jelenlét a fák közt, kapcsolatteremtés az élővilággal az érzékszerveken keresztül. Az erdőfürdőzés tulajdonképpen egy wellnesstechnika, amely teljes csendben zajlik. Az erdő ezen a területen többnyire világos, és a napsugarak a fák tetején keresztül sugárzanak a mohával borított fatörzsekre és aljnövényzetre. A kellemes séta után az erdőgazdaság vadpörkölttel várta a kirándulókat.

Dávid Csilla

Dávid Csilla

A Magyar Szó Lapkiadó Kft. közel 200 munkatársat számlál. A nyomda és a szakszolgálat munkatársai mellett topolyai, zentai, szabadkai és az újvidéki szerkesztőségekben tevékenykedő munkatársaknak, valamint az online felület újságíróinak, ritkán adódik lehetőségük a személyes találkozásra. E tényt felismerve született meg a csapatépítő kirándulás ötlete, tudtuk meg Erdődi Edvinától, a Magyar Szó Lapkiadó Kft. igazgatójától.

– Úgy gondolom, hogy egy csodálatos helyszínt választottunk a kirándulásra. Egy olyan tartalmas napot tölthetünk itt mindannyian együtt, amelyben mindenki örömét lelheti, attól függetlenül, hogy melyik munkaegységhez tartozik, illetve a kor sem mérvadó, vagyis, hogy ki, mikor született, hiszen a természet valóban össze tudja hozni az embereket. A létszámunkból kifolyólag e tekintetben is elégedettségről kell hogy szóljak, mindenki számára nyitott volt a lehetőség a kirándulásra, és közel százan vagyunk jelen, ami egy nagyon jó eredménye annak, hogy a munkaközösség valóban erős, és ha mindezt az évek folyamán folytatjuk, márpedig szeretnénk, akkor egy fejlődési ívet fogunk magunk mögött tudni pár év múlva. Ennek eredményeképp egy összetartó és erős közösséget tudunk kovácsolni a Lapkiadó Kft.-n belül, mert úgy gondolom, hogy a lap a legfontosabb, de a Magyar Szó jelentősége túlmutat magán a lapon – mondta Erdődi Edvina.

Nyitókép: Dávid Csilla felvétele