SZABADKAI SPORTHÍREK

Puškar két érme

Két érmet nyertek a Spartacus atlétái Belgrádban az idősebb juniorok fedett pályás országos bajnokságán. Mindkét érem Maksim Puškar nevéhez fűződik, aki 3000 méteren 8:55,36-os idővel aranyérmet nyert, 1500 méteren pedig 3:58,97-tel a harmadik helyen ért célba. Két szabadkai atléta vett részt az idősebb pionírok fedett pályás országos bajnokságán, amit szintén Belgrádban rendeztek. Višnja Vilov távolugrásban 507 centiméterrel a 6. helyen végzett, ami kiváló eredmény, hiszen a szabadkai atlétáknak nem áll rendelkezésére megfelelő fedett pálya, így mindenképp hátrányból indulnak újvidéki és belgrádi riválisaikkal szemben. A kék-fehér színeket még Dajana Bašić Palković képviselte, aki 300 méteren 46,94-gyel a 16. helyen végzett. Az előttünk álló hétvégén a szabadkai atléták a fiatalabb juniorok és fiatalabb felnőttek tartományi bajnokságán lépnek pályára, melynek helyszíne Újvidék lesz.

Maksim Puškar a dobogó legfelső fokán

A belgrádi Šumice sportcsarnokban rendezték meg a serdülők részére az országos cselgáncsbajnokságot, melyen Mateja Borojević, a Spartacus versenyzője megvédte országos bajnoki címét. A +90 kg-os súlycsoportban versenyző szabadkai dzsúdós a döntőben a nagybecskereki Proleter tagját, Nemanja Ristićet győzte le.

Férfi kosárlabda I. liga, 21. forduló: Kolubara–Spartacus 81:83, Čačak–Tamiš 82:76, Metalac–Sloboda 79:69, Zlatibor–Dunav 73:59, Novi Pazar–OKK Beograd 79:88, Versec–Mladost 81:93, Zdravlje–Vojvodina 77:81, Sloga–Dynamic 101:89. Az élcsoport: Zlatibor 39, Metalac 37, Vojvodina 34, Spartacus 34 ponttal stb.
Futsal, II. liga, 15. forduló: Banjica–Spartacus 5:4, Gvozdeni puk–Leskovac 2:1, Winter sport–Smederevo 8:2, Jastrebac–Partenon 7:7, SAS–Požarevac 3:7, Ekonomist–Kalča 3:0. Az élcsoport: Winter sport 34, SAS 32, Gvozdeni puk 23, Spartacus 22 ponttal stb.