2024. április 30., kedd

Feszegetni az orvostudomány határait

Virágterápia elnevezéssel tartottak előadást Rajda Cecília és Marlyn Péter természetgyógyászok kedden késő délután Óbecsén a Petőfi Sándor Magyar Kultúrkörben. Rajda Cecília negyven éve foglalkozik virágterápiával.

– Nagyon sokszor a pszichoszomatikus betegségeket lehet ezzel a terápiával helyrehozni, egyensúlyozni. Amíg orvosi rendelőben dolgoztam, az orvos megmondta a diagnózist. Először a Bach-virágterápiát alkalmaztuk, egyensúlyoztuk a páciens lelki világát. Könnyebben megy a kezelés, ha az ember lelkileg a helyén van. Visszakapja a hitét és az önbizalmát, és beindul a gyógyulás. Természetesen fontos figyelni arra is, hogy milyen élelmiszert fogyasztanak a páciensek, úgyhogy mi hétvégén főztünk, és megtanítottuk a betegneknek olyan ételek elkészítését, ami hasznos. A hozzánk járó betegek elégedettek voltak. A virágterápia ugyan hasonlít a homeopátiához, de mégsem az. A virágterápia a virágok információja vízbe oldva. Tehát nem viszel be anyagot, hanem információt a nyálkahártyán, a szájon keresztül. Ha a nyelv alá csepegtetik az eszenciát, az szépen beépül egy perc múlva, és kiváltja a pozitív hatást – mondta a természetgyógyász.

Az előadáson többek között az atlasz csigolya problémájával is megismerkedhettek a jelenlévők.

– Mindig a probléma okát igyekszem megszüntetni. Hiába van egy szálka a tenyerünkben, szedhetünk rá fájdalomcsillapítót, de amíg nem húzzuk ki azt a szálkát, addig ott a probléma oka. Egy-egy kezelés attól függ, hogy ki milyen problémával fordul hozzám. Aki például stresszes állapotban van, annál stresszkezelést alkalmazok, ha valakinek gerincfájdalmai vagy bármilyen fizikai fájdalma van, annak először is megnézem a testét, hogy helyén van-e az atlasz csigolyája. Ha nincs a helyén, akkor jöhet a masszázs. Ha az illető a hasán fekszik, akkor azonnal látható, hogy ez a csigolya nincs a helyén. Állva ez nem nagyon tűnik fel, bár én már láttam álló embereknél is, észrevehető a mozgásukból, a lábállásukból. Az atlasz csigolya korrekciója másfél-kétórás munka, mert energiával dolgozom, tehát nem úgy kell elképzelni, mint egy hagyományos csontkovácsolást, itt nincs ropogtatás, recsegtetés, nagyon finom energiákkal lazítjuk fel a befeszült, becsípődött idegeket. Kilazul az izomzat, a test ellazul, és a végén egy könnyed mozdulattal helyreugrik az atlasz csigolya. Mindenféle korosztály jár hozzám – fogalmazott Marlyn Péter, aki hozzátette, hogy az atlasz csigolya helytelen állása csípő- és térdkopáshoz, lúdtalphoz, szívritmuszavarhoz, légzésproblémákhoz, látás-, hallás-, szaglás- és ízlelési problémákhoz, emésztési-, valamint nőgyógyászati problémákhoz is vezethet. 

Az eseményt az óbecsei Vi-Lo-Go Polgári Társulás az Egészséges Életmódért szervezte meg.

– A medicina határait próbáljuk feszegetni. Arra próbálunk rámutatni, hogy a gyógyszerkezelésen túl vajon még mit és hogyan lehet tenni saját magunk érdekében. A gyógyszerekkel tudjuk kezelni a tüneteket, az okokat azonban nem. Az okokat ki kell deríteni. Az, hogy ki hogyan jut el az okok megfejtéséhez, egyéni, és erre többféle mód és lehetőség van. Meg kell ismerni önmagunkat, és ha ez sikerül, akkor utána sokkal könnyebben ki tudunk küszöbölni minden adódó problémát – közölte dr. Koncz Mónika, az egyesület elnöke. 

Nyitókép: Rajda Cecília és Marlyn Péter természetgyógyászok tartottak előadást Óbecsén (Kancsár Izabella felvétele)