2024. április 30., kedd
VÍZILABDA – FÉRFI BL

Drámai csata Belgrádban

A Novi Beograd kis híján megszakította a Pro Recco veretlenségi sorozatát a férfi Bajnokok Ligájában, Živko Gocić együttese végül ötméteresekkel mégis alulmaradt az olasz sztárcsapattal szemben. A kiegyenlített első játékrészt követően a Recco 6:1-re hozta a második negyedet, így a nagyszünetben úgy tűnt, a címvédő el is döntötte a találkozót. A harmadik nyolc percre rendezte sorait a belgrádi alakulat, ám ekkor érdemben még nem tudott hozzászólni az eredmény alakulásához. A fordulatot a záróetap hozta, Filipović és Szkumpakisz vezérletével a Novi Beograd állva hagyta az olaszokat, egyenlített, és az utolsó pillanatokban labdája volt a győzelem megszerzéséhez is, Radulović próbálkozását azonban szerencsésen kivédekezték a vendégek. A büntetőpárbaj során a Recco játékosai nem hibáztak, a házigazda utolsó lehetőségét azonban Vučinić nem tudta gólra váltani, így az utóbbi három év győztese továbbra is veretlenül vezeti a negyeddöntős A csoportot.

A B jelű négyes összecsapásait tegnap este rendezték, az éllovas Ferencváros a Barceloneta otthonában vendégszerepelt.

Eredmények, A csoport, 3. forduló: Novi Beograd–Pro Recco 10:10 – ötméteresekkel: 14:15, Jadran (S)–Marseille 12:14. Az állás: Pro Recco 8, Novi Beograd 7, Marseille 3, Jadran (S) 0 pont.