2024. május 8., szerda
FÉRFI EB

Nem okoztak meglepetést az újoncok

Az esélyesek győzelmével zárult a második nap a németországi férfi kontinenstornán. A dánok az első félidőben a vártál kicsivel gyengébben játszottak Csehország ellen, a szünetben még csak 9:9-et mutatott az eredményjelző, a folytatásban viszont a szinte tökéletes védekezést bemutató vb-győztes csupán öt gólt kapott, és lesöpörte ellenfelét. Kapusuk, Emil Nielsen 18 lövésből 13-at hárított.

A skandinávok szokásukhoz híven már a nyitányon igazolták, ezúttal is éremesélyesként érkeztek a viadalra, a címvédő svédek nem sok teret hagytak a bosnyákoknak, már a félidőben héttel vezettek, végül kilenccel nyertek, míg a norvégok a lengyeleket verték meg tíz góllal. Az újoncok nem tudták megszorongatni riválisaikat. Grúzia, Görögország és a Feröer szigetek közül utóbbi nyitott a legjobban, csak három góllal kapott ki Szlovéniától.

Gašper Margučék nehezen találták a szigetországiak játékának ellenszerét, az első fél órában nem is tudtak ellépni. A szlovénoknak közel negyven perc kellett, hogy legyűrjék idegességüket és rendezzék soraikat, az utolsó húsz percben váltak magabiztosabbá, és kerekedtek felül az Eb-újoncon. Portugália és Hollandia rutinos győzelmet aratott a görögök és a grúzok felett.

Eredmények, 1. forduló, D csoport: Szlovénia–Feröer szigetek 32:29, Norvégia–Lengyelország 32:21. E csoport: Hollandia–Grúzia 34:29, Svédország–Bosznia-Hercegovina 29:20. F csoport: Portugália–Görögország 31:24, Dánia–Csehország 23:14.

A szombati program, 2. forduló, D csoport: Lengyelország–Szlovénia (18.00), Norvégia–Feröer szigetek (20.30). E csoport: Hollandia–Bosznia-Hercegovina (18.00), Svédország–Grúzia (20.30). F csoport: Portugália–Csehország (18.00), Dánia–Görögország (20.30).

A vasárnapi program, 2. forduló, A csoport: Franciaország–Svájc (18.00), Németország–Észak-Macedónia (20.30). B csoport: Spanyolország–Románia (18.00), Horvátország–Ausztria (20.30). C csoport: Izland–Montenegró (18.00), Magyarország–Szerbia (20.30).

Nyitókép: A cseheknek az elején szó szerint is sikerült megfogniuk Mikkel Hansenéket, aztán nyílt az olló (Fotó: Beta)