Federer 18. Grand Slam-diadala

Roger Federer útja eddig hibátlan volt (Fotó: Beta/AP)

Roger Federer (Fotó: Beta/AP)

A svájci Roger Federer nyerte a férfiak egyéni versenyét az ausztrál nyílt teniszbajnokságon, miután a vasárnapi döntőben 6:4, 3:6, 6:1, 3:6, 6:3-ra legyőzte a spanyol Rafael Nadalt. A 35 éves játékos ötödik alkalommal diadalmaskodott Melbourne-ben, míg gazdag pályafutása során a 18. Grand Slam-diadalát aratta, amivel csúcstartó a férfiak mezőnyében. Ebban a rangsorban Nadal és Pete Sampras következik 14-14 győzelemmel, majd Novak Đoković 12-vel. A döntő ötödik játszmájában egyébként Nadal 3:1-re is vezetett, a hajrában azonban Federer kerekedett felül, s végül fordított. A svájci teniszező a 35. egymás elleni találkozót vívta spanyol riválisával és 12. alkalommal felülmúlta. Federer a hétfői világranglistán feljön a 10. helyre.