SZABADKAI SPORTHÍREK

Bašić Palković korosztályos csúcsa

A szerb fővárosban rendezték meg a Horvátország–Szlovénia–Szerbia fedett pályás atlétikai hármas viadalt, melyen a Spartacus együtteséből ketten vettek részt. Darijo Bašić Palković 800 méteren, 1:52,80-as idővel a 2. helyen végzett, Maksim Puškar 1500 méteren, 4 percen belüli idővel, 3:58,93-mal az 5. helyet szerezte meg. A hármas viadalt a szerbiai válogatott nyerte meg. A Spartacus atlétái közül öten vettek részt Belgrád fedett pályás nyílt bajnokságán, melyet a 20 éven aluliak számára rendeztek meg. Puškar nagy fölénnyel, több mint száz méter előnnyel nyerte meg az 1500 méteres távot, Bašić Palković pedig versenyen kívül a felnőttek között állt rajthoz, és 1:54,10-es idővel az idény legjobbját futotta saját korosztályában.

A Spartacus súlyemelői 23 versenyzővel vettek részt a Szent Száva-napi versenyen, valamint az általános és középiskolások vajdasági tornáján, melyet Zomborban rendeztek meg. A kiváló eredmények ezúttal sem maradtak el, hiszen az általános iskolások legsikeresebb versenyzőjének Ördög Iván bizonyult a hajdújárási–királyhalmi Petőfi Sándor Általános Iskolából, míg az ország legsikeresebb középiskolás súlyemelőjének a 17 éves Bencsik Masa Balázst választották meg a Politechnikai Iskolából. Csapatban a Politechnikai Iskola csapata (Bencsik Masa, Marin Vukov, Bús Máté) országos bajnoki címet szerzett, a Petőfi Sándor Általános Iskola együttese (Ördög, Juhász Márk, Rozsnyik Attila) pedig a 2. helyen zárta a versenyt.

Kosárlabda, I. liga, férfiak, 20. forduló: Spartacus–Mladost 90:80, OKK Beograd–Versec 82:80, Dunav–Novi Pazar 96:73, Vojvodina–Metalac 91:83, Tamiš–Zdravlje 95:91, Kolubara–Čačak 94 80:76. Az élcsoport: Metalac és Zlatibor (–1) 35, Vojvodina 32 és Spartacus 32 ponttal stb. Nők, 15. forduló: Spartacus–Radnički (K) 100:84, Vrbas–Partizan 79:77, Duga–Sloga 74:69, Vojvodina–Versec 78:39, Novosadska ŽKA–C. zvezda 57:95, Art Basket–Kraljevo 83:54. Az élcsoport: C. zvezda és Kraljevo 28, Art Basket 26, Vojvodina 24, … 11. Spartacus 18 ponttal stb.
Győzelemmel kezdte a tavaszi idényt a Spartacus futsalcsapata. A kék-fehérek a Jastrebac csapatát fogadták, és szoros mérkőzésen 3:2-es győzelmet arattak az alsóházba tartozó ellenfelük felett. Az élcsoport: SAS 32, Winter sport 31, Spartacus 22 pont stb.