2024. április 24., szerda
VÍZILABDA

A C. zvezda és a Vojvodina a kupagyőztes

A Crvena zvezda nem kis meglepetést keltve a szombati elődöntőben a Radničkit, majd a fináléban a jóval esélyesebbnek vélt Novi Beogradot legyőzve megnyerte a hazai férfi kupadöntőt. A finálé piros-fehér fölénnyel indult, a második negyedben azonban a Novi Beograd Mandić irányításával – a jobbátlövő három perc alatt három gólt szerzett – fordított, és 7:3-as vezetést szerzett. Ekkor úgy tűnt, Živko Gocić együttese végleg megtörte a Zvezda ellenállását, a csapat élére Dejan Savić lemondását követően kinevezett Aleksandar Filipović viszont összekapta a gárdát, s a harmadik negyed végére ismét nyílttá vált a találkozó. Az utolsó nyolc perc kőkemény fizikai csatát hozott, csupán két gól esett: az elsővel Miroslav Perković 10:10-re módosította az eredményt, majd – mint később kiderült – mintegy három perccel a lefújást megelőzően Ivan Basara beállította a 11:10-es végeredményt. A Crvena zvezda legutóbb két évvel ezelőtt nyert kupát, érdekesség, hogy akkor is épp Filipović irányította a csapatot.

A női fináléban a C. zvezda három negyeden keresztül állta a sarat, és tartotta a lépést a Vojvodinával, a székvárosiak viszont egy 3:0-s sorozattal néhány perc alatt eldöntötték a meccset. Slađana Drezgić együttese zsinórban harmadszor hódította el a kupagyőztesnek járó trófeát.

A Crvena zvezda mindenkit meglepett a hétvégén

Eredmények, férfiak, elődöntő: Novi Beograd–Partizan 14:9, Radnički–C. zvezda 10:11. A döntő: Novi Beograd–C. zvezda 10:11. Női döntő: Vojvodina–C. zvezda 12:9.

A magyar együttesek közül egyik sem tudott nyerni a női Eurokupa negyeddöntőjének első mérkőzésein. Az Eger a Vouliagmeni, a Ferencváros pedig a Terrassa otthonában szenvedett vereséget. Legjobban az UVSE szerepelt, Benczur Márton csapata Budapesten döntetlent játszott az Ethnikosszal, a második meccsen viszont így is piszok nehéz dolga lesz a görögöknél. A visszavágókat február 11-én rendezik.

Női Eurokupa, negyeddöntő, 1. mérkőzések: UVSE–Ethnikosz 10:10, Padova–Lille 12:10, Vouliagmeni–Eger 15:12, Terrassa–FTC 9:7.

I. A liga, 10. forduló: Beograd–Valjevo 23:4, Banjica–Mladost 13:8, Becse–Taš 8:7, Zemun–ŽAK 14:10, Sava–Stari grad 4:9. Az alapszakasz végeredménye: 1. Stari grad 23, 2. Taš 22, 3. Zemun 21, 4. Banjica 18, 5. Beograd 17, 6. Mladost 15, 7. ŽAK 13, 8. Becse 11, 9. Sava 6, 10. Valjevo 0 pont.

Férfi magyar bajnokság, 11. forduló: UVSE–Eger 8:9, Szeged–BVSC 10:16, Kaposvár–Vasas 5:15, Honvéd–KSI 15:6, Szolnok–OSC 8:11, Pécs–FTC 6:21, Szentes–Miskolc 8:10. Az élcsoport: FTC 33, Vasas és OSC 27, Szolnok 25 pont.

Nyitókép: A Crvena zvezda mindenkit meglepett a hétvégén