2024. április 24., szerda
XXVIII. FÉRFI VB

A második súlyos vereség

A portugálok ellen megélt mélypont után a középdöntős szereplést egy újabb komoly kihívással kezdte meg a magyar válogatott, az uralkodó Európa-bajnok svédekkel szemben Göteborgban pedig nem is számított esélyesnek. Támadásban mindenesetre határozottabb formát nyújtott a csapat, mint két napja, de az első félidőben ez is csak arra volt elég, hogy lőtávolon belül, 3-4 gólos lemaradással kövesse a házigazdákat, akik jobban variálták a játékukat, és a széleket is intenzíven használták, elsősorban Hampus Wanne révén, aki a lefújásig kilencszer talált be. Az első játékrész 18:14-gyel zárult, a második derekán pedig egy másfél perces rövidzárlat is elég volt, hogy a svédek végleg eldöntsék a meccset, hiszen néhány magyar hibát követő kontrából gyors egymásutánban három gólt lőttek, s ezzel nemcsak kényelmes előnyt alakítottak ki, de az ellenfél morálját is lerombolták. Hamarosan tízgólos különbség is állt már az eredményjelzőn, végül 37:28-cal második nagyarányú vereségét szenvedte el Chema Rodríguez együttese. Andreas Palicka tizenöt védéssel ismét kitett magáért a svéd kapuban, de a magyarok legjobbja, Rosta Miklós nyolc kísérletéből hetet azért gólra váltott. A magyar negyeddöntős esélyek még nem szálltak el, de a csapatnak már nem kizárólag saját kezében van a sorsa.

Rosta találta meg a legtöbbször a rést Palicka kapuján (Fotó: IHF)

Eredmények, középdöntő, I. csoport: Irán–Szlovénia 21:38, Franciaország–Montenegró 35:24, Spanyolország–Lengyelország 27:23. A csoport állása: Spanyolország és Franciaország 6, Szlovénia 4, Montenegró 2, Lengyelország és Irán 0 pont. II. csoport: Portugália–Brazília 28:28, Zöld-foki Közt.–Izland 30:40, Svédország–Magyarország 37:28. A csoport állása: Svédország 6, Izland 4, Portugália és Brazília 3, Zöld-foki Közt. 0 pont.

Nyitókép: Rosta találta meg a legtöbbször a rést Palicka kapuján (Fotó: IHF)