Györe győzelemmel rajtolt

Györe László bejutott az ausztrál nyílt teniszbajnokság második fordulójába, miután 6:4, 1:6, 6:4, 6:1-es arányban felülmúlta a belga Zizou Bergs-t.

Györe kiválóan kezdte a mérkőzést és az ötödik játékban kihasználta a második brék lehetőségét is, így megnyerte az első szettet. Ezt követően azonban csökkent a figyelme és meggyűlt a baja Bergs adogatásaival.

Mindezt Bergs kihasználta és sikerült egyenlítenie a második játszmában. A folytatásban is a belga teniszező játszott jobban, azonban 3:1-es állásnál megfordult a helyzet. Györe három alkalommal is elvette ellenfele adogatását és 6:4-re megnyerte a harmadik játszmát.

Ez megnövelte Györe önbizalmát, aki a negyedik szettben rutinosan és magabiztosan játszva megnyerte a mérkőzést.

A zentai teniszező karrierje során első alkalommal jutott be az Australian Open második fordulójába, ahol a bolgár Grigor Dimitrovval fog megküzdeni.

Nyitókép: Beta/AP