Đoković szoros küzdelemben szerezte meg újabb tornagyőzelmét

Novak Đoković megnyerte az adelaide-i keménypályás tenisztorna döntőjét, miután 6:7 (8:10), 7:6 (7:3), 6:4 arányban múlta felül az amerikai Sebastian Kordát.

A viadal vasárnapi döntőjében a világranglistán 33. helyezett amerikai Sebastian Korda volt az egykori világelső, jelenleg 5. szerb klasszis ellenfele.

Az egy-egy bréket hozó első játszma a rövidítésben dőlt el, és Korda tett szert szettelőnyre. A második játszma végkifejletében az amerikai 6:5-ös előnyét követően brék-, illetve mérkőzéslabdához jutott, de azt szerb riválisa hárította, majd a rövidítésben egyenlített.

A harmadik szettben egyetlen brék bizonyult döntőnek, Đoković 5:4-es vezetését követően vette el Korda adogatójátékát.

A mérkőzés 3 óra 9 percig tartott. A 35 éves Đoković karrierje 92. ATP-tornagyőzelmét aratta.

Nyitókép: Kelly Barnes/AP