2024. április 23., kedd

Györe lemaradt a negyeddöntőről

A német Maximilian Marterer, aki a púnai torna selejtezőjében Nikola Milojevićet verte meg, a torna 2. fordulójában Györe Lászlót is legyőzte. A zentai teniszező ezúttal nem játszott jól, kétszer szenvedett breaket, és elsősorban a második adogatása volt eredménytelen, míg a másik oldalon egyszer sem volt alkalma, hogy elnyerje ellenfele adogatását. Miomir Kecmanović még gyöngébb volt, csak három játékot nyert Danyiil Medvegyev ellen. Az alacsonyabb rangú tornákon a magyarok közül csak Fucsovics Márton, szerb részről pedig Nina Radivojević vette sikerrel az akadályt.

Maximilian Marterer nem engedett breaklabdát Györe Lacinak (Fotó: Newslanes)

ADELAIDE. – Az ATP-torna 2. fordulójában: Medvegyev–Kecmanović 6:0, 6:3, Hacsanov–Draper 6:4, 6:2, Nisioka–McDonald 6:4, 6:3. Nők, 2. forduló: Szabalenka–Szamszonova 7:6, 7:6, Kudermetova–Andreescu 6:4, 6:0, Kosztjuk–Ribakina 6:7, 6:2, 6:3, Vondroušová–Kanepi 6:0, 6:4.
PÚNA. – Az ATP-torna 2. fordulójában: Marterer–Györe 7:6, 6:2, Karacev–Van Rijthoven 7:6, 7:6, Martinez–Baez 3:6, 6:1, 6:3, Griekspoor–Cecchinato 6:4,6:4.
AUCKLAND. – A WTA-torna 1. fordulójában: Davis–Zidanšek 6:2, 6:1, Masarová–Stephens 6:3, 7:6, Kovinić–Hibino 6:1, 6:4.
CANBERRA. – A challenger 2. fordulójában: Fucsovics–Arnaldi 6:2, 3:6, 6:1.
NOUMÉA. – A challenger 2. fordulójában: Brancaccio–Piros 6:2, 6:1.
NONTHABURI. – A challenger 2. fordulójában: Harris–Marozsán 3:6, 6:0, 6:3. Nők, 1. forduló: Kulikova–Jani 6:1, 6:1.
United Kupa, 3. forduló: Horvátország–Franciaország 3:2. Csoportdöntők: Horvátország–Görögország 1:2, USA–Nagy-Britannia 3:1, Olaszország–Lengyelország 2:2.
MONASTIR. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Radivojević–Zolotarjova 6:4, 5:7, 6:3.

Barty, a mentor

A tavalyi győztes Ashleigh Barty mentorként tér vissza az ausztrál nyílt teniszbajnokságra. A hazaiak 26 éves kedvence honfitársát, a 20 esztendős, szabadkártyával induló Olivia Gadeckit látja majd el tanácsokkal a Melbourne Parkban január 16-án kezdődő Grand Slam-tornán. A korábbi világelső, háromszoros GS-győztes Barty 44 év után nyerte meg ausztrálként hazája legfontosabb teniszversenyét, majd márciusban – regnáló világelsőként – bejelentette visszavonulását. Gadecki, aki jelenleg 202. a WTA világranglistáján, jövő héten a hobarti tornán készül majd az Australian Openre.

Nyitókép: Maximilian Marterer nem engedett breaklabdát Györe Lacinak (Fotó: Newslanes)