FÉRFI BL

Még a legjobbjukat is megvették

A Zagreb elleni meglepő vereség után fölényes győzelemmel folytatta szereplését a BL-ben a Veszprém, miután hazai pályán 32:22-re kiütötte a lengyel Wisła Płock együttesét. A magyar csapat helyzetét az sem rontotta, hogy ezúttal hiányzott a keretéből az elmúlt mérkőzéseken kimagasló formát nyújtó Rasmus Lauge Schmidt, hiszen már negyedóra elteltével kialakítottak egy akkora előnyt (11:4), amelynek fényében nem volt kérdéses a két pont sorsa. A lengyelek a második félidőben hatgólos különbségnél közelebb már nem tudtak zárkózni, a lefújásra pedig tíz lett a hátrányuk. A veszprémieknél Petar Nenadić kilenc gólt lőtt, és különösen a meccs első felében volt aktív, míg a túloldalon Szergej Koszorotov bizonyult a legeredményesebbnek hét találattal, akiről éppen a napokban írta meg az általában jól értesült Handball-Planet, hogy a következő szezonra a távozó Nenadić helyét veszi át a balátlövői poszton a magyar csapatban. Még egy forduló vár a BL mezőnyére a szünet előtt, a jövő héten a Veszprém Bukarestbe, a Szeged Elverumba utazik.

Eredmények, 9. forduló, A csoport: Veszprém–Wisła Płock 32:22, Bukarest–Zagreb 27:27. Az élcsoport: PSG 16, Veszprém 15, Magdeburg 12 pont stb. B csoport: Kiel–Nantes 37:33, Barcelona–Aalborg 32:26. Az élcsoport: Barcelona 17, Kielce 16, Nantes 12 pont stb.

Nyitókép: A Veszprém örömjátékkal győzte le a korábban őket is irányító Xavi Sabaté csapatát (Fotó: MTI)