Ki állítja meg a Bostont?

Újabb demonstratív győzelmet aratott az NBA-ben kimagaslóan legjobb mérlegű Boston (21/5), amely a szűk nyugati élmezőnyhöz tartozó Phoenixet gyalulta le annak pályáján, közel harmincpontos különbséggel. A Celtics a nagyszünetben 69:42-re vezetett, és a harmadik negyedben egy pillanatban már történelmi vereség „nézett ki” a Suns számára, ekkor 94:49-es vendégelőny állt a kijelzőn… A megalázó elbukást végül az utolsó percek 14:0-s hazai futása előzte meg, de a találkozó így is fontos kérdéseket tesz fel a liga erőviszonyait tekintve, főleg úgy, hogy a támadásban és védekezésben is elit szintű bostoniak még várnak néhány kiválóság felépülésére…

Jayson Tatumék győzelme már a nagyszünetben sem volt kérdés (Fotó: Beta/AP)

Nem volt jó napjuk a szerbeknek. Bogdan Bogdanović egyelőre ingadozó formában dob, az Atlanta New York-i vereségén 0/10-es betlit hozott össze a triplavonalon túlról, összesen 9 pontot szerzett (3/16 mezőnyből). Aleksej Pokuševski 10 pontot jegyzett az Oklahoma memphisi vereségén.

NBA, alapszakasz: Orlando–LA Clippers 99:99, h. u. 116:111, Brooklyn–Charlotte 122:116, New York–Atlanta 113:89, Toronto–LA Lakers 126:113, Chicago–Washington 115:111, Memphis–Oklahoma 123:102, Milwaukee–Sacramento 126:113, Minnesota–Indiana 121:115, New Orleans–Detroit 104:98, Utah–Golden State 124:123, Phoenix–Boston 98:125. Eurokupa, 7. forduló, A csoport: Kolozsvár–Joventut 98:82, Lietkabelis–Brescia 79:70. Az élcsoport: Bourg 13, Venezia 12, Joventut, Bursaspor és Lietkabelis 11 pont stb. B csoport: Budućnost–Trento 73:58, Türk Telekom–Gran Canaria 81:88, Wrocław–Paris 69:77, Hamburg–Hapoel (T.-A.) 84:84, h. u. 98:91. Az élcsoport: Budućnost, Gran Canaria, Türk Telekom és Paris 12 pont stb.

Nyitókép: Jayson Tatumék győzelme már a nagyszünetben sem volt kérdés (Fotó: Beta/AP)